Slovo na tento měsíc

Jaký bude rok 2010? Co nás čeká? Jaké budou příští dny?Některé věci se nezmění. Budeme potkávat dobré lidi. Spolehlivé. Udělají co řeknou. Nebudou nás pomlouvat. Budou nám přát úspěch. Někteří se za nás budou modlit. Takoví lidé většinou nebývají nijak nápadní. Ale určitě existují.

Budeme potkávat lidi ani ryba ani rak. Někdy velmi příjemné a ochotné, jindy mrzuté a protivné. Někdy dodrží slovo, jindy na ně zapomenou a ani se neomluví. Jsou to lidé, kteří tvoří jakousi vatu kolem nás. Víme o nich, ale nemáme k nim žádný vztah. Možná proto, že se bojíme mít k nim nějaký pevný vztah.

A budeme potkávat také lidi zlé. Na ně si musíme dávat pozor.

Kdesi začíná vykukovat otázka, ale druzí budou potkávat mě! Kým jsem pro ně já? Člověk dobrý? Nebo jen anonymní vata? Nebo snad člověk zlý?

Naštěstí je to rozlišení je pomocné! Nesmíme je brát příliš vážně! Dochází přece ke změnám! A to je krása! To je napínavé dobrodružství které nás čeká! Mnoho lidí se mění, k lepšímu ale i k horšímu. Proč?

Pravděpodobně je to láska, která působí změnu. Oběma směry. Kde se láska nachází, tam se lidé mění k lepšímu. Kde láska schází, tam se mění k horšímu.

A tak jde o to, aby se kolem mě dařilo lásce. A pak je velká naděje, že rok 2010 bude dobrý.

Daniel Ženatý

Tento příspěvek napsal/a dne 04.01.2010 v rubrice Kázání.