Šijeme roušky pro Vás

Milí přátelé,

v tomto čase je potřeba chránit sebe i druhé, a proto je důležité nosit roušku.

Podle doporučení lékařů i hygieniků jsou vhodné i domácí šité roušky. Lepší něco než nic!

S radostí jsme přijali nabídku sester Pavly Queisnerové, Markéty Janouchové, Báry Gerhartové a Hany Capouškové, které jsou ochotny pro nás našít látkové roušky.

My (farářka, sborová asistentka) budeme mít na starosti Vaše objednávky a dodání domů.

Takže, prosíme:

  1. Kdo byste měl zájem o roušku, napište na sborovou adresu a zadejte počet kusů. Kvůli velikosti roušky napište také, zda jste muž či žena, máte vousy či velkou čelist. Objednávejte, prosíme, nezbytné množství kusů, aby se na začátku dostalo na všechny. Pokud budete chodit pravidelně ven, doporučujeme 2 ks na osobu, aby vám jedna rouška stačila po vyprání uschnout, zatímco budete druhou používat. V ostatním případě stačí jedna.
  2. Kdo máte doma nepotřebné látky ze 100% bavlny (povlečení, ubrusy, prostěradla) a rádi je věnujete na tento účel, budeme rádi. Napište. Dodání ke švadlenám zajistíme.
  3. Stejně tak se hodí krejčovská guma, kterou byste mohli věnovat, či tkalouny k zavázání za krk.
  4. Máte-li někdo zájem se zapojit do sborové šicí skupiny, ozvěte se. Nebo se přidejte do dalších skupin, které šijí roušky pro nemocnice. Pokud už v takové skupině šijete, super, zůstaňte tam…

Uvedené dámy šijí roušky zdarma. Pokud budete chtít přispět na pokrytí nákladů, budeme rádi za symbolický dar za materiál. Pokud budete peníze posílat na sborový účet, připište do poznámky “roušky”.

S rouškou obdržíte návod, jak se o roušku starat.

A také i drobné překvapení. Máte se na co těšit.

Přejeme všem pěkný den a těšíme se na Vaše objednávky:

Hana, Jana, Pavla a spol.

Tento příspěvek napsal/a dne 17.03.2020 v rubrice Jak žijeme, Kalendář, Mládež, Ohlášky, Pozvánky ostatní, Pozvánky sbor, Sborové dopisy, Web info.