Ohlášky 8. 11. 2020

Čtení: Iz 40, 25 – 31Sbírka:  
Text: Účast:  
Písně: 138, 236, 353, 685VP:  
Kazatel:Jiří Doležal  

Děkujeme Jiřímu Doležalovi za jeho službu při dnešních bohoslužbách, děkujeme i všem ostatním, kteří se na přípravě dnešních bohoslužeb podíleli.

V neděli 1.11. ve věku 89 let zemřela sestra Jarmila Samková, sestřenice bratra Václava Samka. Žila v Praze a pocházela z Blešna. Pohřeb se konal v týdnu v krematoriu v Pardubicích. Myslíme na zarmoucenou rodinu.

V týdnu se konají tato online setkání:

  • ve středu od 18 hodin schůze staršovstva
  • ve čtvrtek od 18 hodin biblická hodina
  • v pátek od 15 hodin Réva

Dnes si připomínáme 400. výročí od bitvy na Bílé hoře (8.11.1620). Od 15 hodin se u mohly na Bílé hoře uskuteční ekumenické nešpory, po jejich skončení bude následovat odhalení Kříže smíření. Tuto vzpomínkovou akci společně pořádají Česká biskupská konference, Ekumenická rada církví, Praha 6 a opatství Venio.

Nešpory povedou Jan Graubner – předseda České biskupské konference, a Daniel Ženatý, synodní senior ČCE a předseda Ekumenické rady církví v ČR. Po ukončení nešpor se vydá průvod společně ke Kříži smíření do aleje Českých exulantů. Součástí průvodu budou společné modlitby, vyznání vin a prosby o odpouštění a smíření.

Ekumenické nešpory můžete sledovat v živém přenosu na TV Noe od 15 hodin.

Více informací najdete na stránkách ČCE a Ekumenické rady církví.

Příští týden budou bohoslužby online pro děti a dospělé. Odkaz na přenos naleznete na sborových stránkách.

Možná jste si všimli, že je lepší obraz videa. Do kostela byla instalována nová kamera, která i do budoucna bude sloužit k přenosu našich bohoslužeb. Na tuto kameru sbor dostal dar, za který tímto děkujeme.

Stále se učíme se zařízením pracovat a vysílat online. Rádi bychom odstranili různé nedostatky. Proto Vás chceme poprosit, abyste nám dávali zpětnou vazbu. Pokud se vám něco nelíbí nebo naopak líbí, napište nám, prosím. Každá zpětná vazba je pro nás důležitá.

Pokud byste věděli o někom, kdo nemá přístup k internetu a chtěl by tištěné kázání, prosím, kontaktujte s. farářku nebo sborovou asistentku.

Tento příspěvek napsal/a dne 11.11.2020 v rubrice Ohlášky.