Ohlášky – 7.2.2016

Čtení: Mt 20,1-16  |  Text: Mt 20,1-16  |  Písně: 168, 219, 176, 694, 355, 250  |  Kazatel: František Plecháček  |  Sbírka:1764  |  Účast:66/7

 

V pátek se konalo pohřební rozloučení s bratrem Bohumilem Líbalem, který zemřel ve věku 83 let. Pán Bůh ať potěšuje zarmoucenou rodinu.

Dnešní sbírka je určena na stavební fond našeho sboru.

Kromě obvyklých shromáždění se konají v týdnu tato:

V úterý v 14 se sejde na faře starší generace. Hosty budu Zdeněk Rumpík, herec východočeského divadla a jeho syn Dominik Rumpík, který již několikrát na setkáních byl. Budou vyprávět o zajímavostech práce v divadle a odpovídat ne vaše otázky. Byli bychom rádi, kdyby se mohlo zúčastnit aspoň 20 lidí.

 

V úterý v 17.00 se koná biblická hodina v Horním Jelení

Ve čtvrtek v 15 hod budou bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině a od 19.10 řádná schůze staršovstva.

 

V pátek 12. února od 19 hodin se koná v Kulturním centru Dubina Seniorátní ples, který pořádá Seniorátní odbor mládeže. Všichni jsme zváni. Pořadatelé uvítají dary do tomboly – věcné i peněžní, které je možné donést na faru do čtvrtka 11. února. Plakát je na nástěnce.

Vzhledem k tomu, že se koná Seniorátní ples, je páteční schůzka mládeže zrušena.

Příští neděle 14. února je první nedělí postní. Bohoslužby s vysluhováním sv. večeře Páně budou v Pardubicích v 9 hod. a v Horním Jelení v 10.45. Poslouží nám bratr jáhen Michal Branda.

Odpoledne ve 14.30 začíná devatenáctá přednáška základů teol. vzdělávání na téma „Křest, večeře Páně, modlitba – uvedení do liturgiky“. Přednášet bude Tabita Landová z ETF v Praze.

Zájemci o potvrzení darů pro roční zúčtování – pište se na papír na nástěnce. Zapsaní z minulého týdne si mohou potvrzení vyzvednout.

Kdo odebíráte časopis Český bratr a Kostnické jiskry, prosím, uhraďte předplatné na letošní rok.

Sdělujeme, že od měsíce března bude v nájemním domě, který patří našemu sboru- vedle kostela, č. 669, volný byt velikosti 1+1.

Zájemci o pronájem bytu se mohou hlásit u kurátorky nebo u Pavly Queisnerové do 10. února.

Zájezd do Herrnhutu, který jsme původně plánovali na duben , se bude konat 17 a 18 září. .

Zájemci pište se na papír na okně místnosti pro děti.

Vítáme ve shromáždění hosty a všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Tento příspěvek napsal/a dne 07.02.2016 v rubrice Ohlášky.