Ohlášky- 6.9.2015

Čtení: Mk 6,35-44  |  Text: Ř 8,14-17  |  Písně: 161; 81; Svítá 638; Svítá 324; 649; 489  |  Kazatel: Daniel Ženatý  |  Sbírka: 2949,-  |  Učast: 95/9

 

V pátek skončil v Chotěboři pobyt seniorů, děkujeme všem, kdo ho připravili, zejména Hance Capouškové.

 

Dnes těmito bohoslužbami končí víkendový pobyt našich konfirmandů a mládeže v Bukovce.

 

Dnes odpoledne se na naší faře sejde ke své schůzi předsednictvo synodu

 v úterý v 14 hod na faře schůzka starší generace

ve středu biblická pro děti

ve čtvrtek v 15.00 bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině.

Ve čtvrtek zahájíme opět biblické hodiny, v 18.00

A rovněž ve čtvrtek v 19.10 staršovstvo

 

Na nástěnce informace o novém kurzu angličtiny – neváhejte, využijte…

Příští neděli ve 14.30 bude na faře další přednáška cyklu vzdělávání laiků – Ondřej Kolář bude přednášet na téma – Duch svatý a jeho dary.

 

Za 14 dní v neděli 20.9. bude v našem sboru seniorátní setkání generací. Kázat a přednášet bude bratr farář Mikuláš Vymětal z Prahy, farář naší církve pro menšiny. Odpoledne bude koncert Tomáše Najbrta – plakát je na nástěnce. Je třeba, aby se účastníci přihlásili na nástěnce na papír, především kvůli obědu. A protože připravujeme program i pro děti, uveďte jejich věk.

Prosíme, kdo byste mohli přinést pečivo ke kávě nebo pomoci s přípravou drobného pohoštění, napište se také na nástěnce na připravený papír.

 

V souvislosti s tím vyhlašujeme dobrovolnou sbírku šatstva, hraček, plenek pro uprchlický tábor v Bělé pod Bezdězem. V týdnu po příští neděli, tedy v pondělí 14. září a pak ve středu a v neděli 20. září můžete věci přinášet. Shromažďovat je budeme za kostelem, v bývalé kanceláři, případně v garáži.

Velkou dodávku a řidiče dodá rocková skupina Vypsaná fixa. Spolu s Mikulášem Vymětalem odjedou hned v neděli po skončení sbírky do Bělé pod Bezdězem, kde věci řádně předají. Bližší informace na plakátku. Prosím, vezměte, rozeberte. Pošleme jej i do okolních sborů, dáme do tisku a rozhlasu. Ještě jednou – akce se koná v týdnu po příští neděli.

Dnešní sbírka je určena na Křesťanskou službu

Dnes ještě můžete do domečku dávat své dobrovolné dary na pomoc uprchlíkům. Peníze odešleme Středisku humanitární pomoci Diakonie, která pomoc organizuje.

Ano, je těch sbírek víc. Jsou dobrovolné, rozvažte a přispějte, jak můžete a chcete.

 

Prosíme vás, zapisujte se na služby prvního čtení, přípravy květin a na vaření kávy a čaje.

Bratr farář Plecháček dnes káže v Přelouči.

Vítáme mezi námi hosty a všichni jsme zváni na rozhovor na faru a farskou zahradu.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 06.09.2015 v rubrice Ohlášky.