Ohlášky – 6.3.2016

Čtení: Ž 103,8-14  |  Text: L 9,51-56  |  Písně: 312, 635, 671, 326, 204, 331  |  Kazatel: František Plecháček   |  Sbírka:2903,-  |  Účast:105/25

Pohřební rozloučení s br. farářem Lubomírem Hánou, který zemřel 11. ledna 2016, se koná v sobotu 12. března ve 14 hodin v evangelickém kostele v Ostravě. Vyprošujeme Boží útěchu pro zarmoucené pozůstalé. 

 

Postní sbírka na podporu lidí žijících v uprchlických táborech v severním Iráku vynesla 3 290 Kč. Všem dárcům děkujeme. Částka bude odeslána na konto Střediska humanitární a rozvojové spolupráce Diakonie ČCE, které sbírku pořádá.

 

Dnešní sbírka je určena na stavební fond našeho sboru

 

V sobotu měly děti program spojený s přespáním na faře. Děkujeme sestrám, které připravily program, staraly se o děti a uvařily i dobré jídlo.

Přibližně v 11 hodin začnou na faře závody na autodráhách o Velkou cenu San Faryna. Je to akce pro malé i velké a pro přihlášené účastníky bude připraven oběd. Závodní dráhy a všechno, co je potřeba zajistil tým spolupracovníků v čele s Pavlem Queisnerem. Děkujeme všem, kteří si vzali tuto akci na starost.

 

Br. far. František Plecháček bude mít ve dnech 7. až 10. března dovolenou. V naléhavých případech bude k zastižení na telefonu.

 

V týdnu se budou konat obvyklá shromáždění, mimo ně připomínáme:

v úterý 8. března ve 14 hodin se koná setkání starší generace. Hostem bude Daniela Mustillová-Kulmová, která bude vyprávět o náboženském životě v zemích, ve kterých pobývala a pracovala.

Ve čtvrtek od 15 hod se konají bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině, při kterých poslouží br. farář Jiří Doležal.

Čtvrteční biblická hodina je z důvodu dovolené br. faráře zrušena.

O víkendu 11.-13. března bude Zimní akce pro mládež našeho seniorátu v Horní Čermné, proto se páteční schůzka mládeže nekoná.

V sobotu 12. března bude na faře od 9 hodin zkouška Seniorátního pěveckého sboru

V neděli 13. března odpoledne ve 14.30 bude na faře další přednáška cyklu základů teologického vzdělávání laiků na téma „Čeští evangelíci na přelomu 19. a 20. století.“ Přednášet bude Dr. Pieter Morée z naší Evangelické teologické fakulty. Plakát je na nástěnce.

 

Upozorňujeme vás také na jarní seminář společnosti Veritas, který se bude konat v sobotu 19. března v 10.00. Přednášet bude autor webu „husitství.cz“ Jiří Motyčka z Chrudimi. Můžete si vzít pozvánky.

 

Výroční sborové shromáždění bude v neděli 20. března, po bohoslužbách. Sborové shromáždění činí platná rozhodnutí , za jakéhokoliv počtu přítomných členů. Vzadu na lavici jsou připraveny k nahlédnutí listiny členů sboru s hlasovacím právem. Prosíme, abyste se na ně podívali a sdělili nám případné opravy.

 

Pro všechny členy sboru je připraven sborový dopis s informacemi o událostech z loňského roku i o akcích, které připravujeme v letošním roce. Prosíme Vás, kdo dopisy roznášíte, abyste si je vyzvedli. Děkujeme.

Děkujeme také všem vám, kteří jste do dopisu přispěli svými články, a všem, kteří dopis připravili k vytisknutí.

 

Do příští neděle se můžete přihlašovat na zájezd do do Herrnhutu, který se bude konat 17 a 18 září. Po tomto termínu nabídneme volná místa do okolních sborů.

 

Také je možné se přihlašovat na jarní pobyt v Evangelickém středisku v Chotěboři, který plánujeme na dny 8. – 10. května.

Po shromáždění jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 06.03.2016 v rubrice Ohlášky.