Ohlášky 5.3.2017

Čtení: | Text: | Písně: | Kazatel: Michal Branda | Sbírka: 2 116,- Kč  | Účast: 69/8

Děkujeme bratru jáhnu Michalu Brandovi za jeho službu při dnešních bohoslužbách.

Dnešní sbírka je celocírkevní a je určena na podporu církevního tisku – vydávání časopisu Český bratr, týdeníku Kostnické jiskry, sbírek kázání apod.

Staršovstvo svolává na neděli 26. března sborové shromáždění. Bude se konat v rámci bohoslužeb. Je společné pro celý sbor včetně kazatelské stanice Horní Jelení. Letos bude sborové shromáždění volit nové staršovstvo sboru na šestileté období. Staršovstvo schválilo kandidátku. Jména kandidátů a jejich fotografie si můžete prohlédnout vzadu v kostele.

Příští neděli 12. března bude připraven k roznesení sborový dopis, který obsahuje zprávy o životě sboru za uplynulý rok a také informace o připravovaných akcích v letošním roce.  K dispozici bude finanční zpráva za rok 2016 a návrh rozpočtu na rok 2017. K nahlédnutí bude připraven také seznam členů s hlasovacím právem.

V týdnu se budou konat tato shromáždění:

  • ve čtvrtek v 15.30 začínají bohoslužby v Domově pro seniory Na Dubině
  • v 18.00 biblická hodina
  • po biblické hodině v 19. 10 začne řádná schůze staršovstva
  • v pátek v 18.00 se sejde mládež v Chrudimi

Tento týden jsou jarní prázdniny – biblická hodina pro děti ani nedělní škola se nekoná.

V sobotu 18. března se koná na faře seminář společnosti Veritas. Na téma „Proměna civilizací kolem Středozemního moře a v Evropě“ promluví PhDr. Eva Melmuková. Všichni zájemci jsou zváni.

V květnu o víkendu 6.- 8. pořádáme víkendový pobyt v Chotěboři. Hlásit se můžete na žlutý papír na skle místnosti pro děti.

I letos pořádáme letní tábor v Horních Dubenkách, v termínu od 11. do 20. srpna. Své děti, vnoučata i jejich kamarády můžete hlásit do neděle 19 března.

Na burzu dětského oblečení v plánovaném termínu 21. a 22. dubna hledáme další dva pomocníky/pomocnice na příjem a třídění oblečení, prodej a pomoc s propagací. Zájemci se mohou hlásit emailem, nebo telefonicky u  Dáši Krejčiříkové“ (dagmar.krejcirikova@centrum.cz, T: 604512694do 19. března.

Předplatitele Českého bratra a Kostnických jisker prosíme o zaplacení předplatného na letošní rok u sestry Kabelové

Pište se prosím do služeb – na vaření kávy/čaje po bohoslužbách, přípravu květin a na 1. čtení. Děkujeme.

Pastorační pracovnice Pavla Queisnerová má tento týden dovolenou. Služba ve středu a ve čtvrtek je v kanceláři zajištěna.

Od Daniely Ženaté jsme obdrželi poděkování za přání narozeninám – podívejte se na ně –  na zesilovacím zařízení vzadu v kostele.

Vítáme ve shromáždění hosty a všichni jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji

Tento příspěvek napsal/a dne 07.03.2017 v rubrice Ohlášky.