Ohlášky 4. 4. 2021

Čtení:  Jan 20,1-10 Sbírka:    
Text: Jan 20,12-18 Účast:    
Písně:  98, 341, 662, 346 VP:    
Kazatel: Hana Ducho     

Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě dnešních bohoslužeb. 

V neděli 28. března 2021 zemřel bratr Samuel Hejzlar, farář Farního sboru ČCE v Dobříši. Bohoslužebné rozloučení s br. Hejzlarem se bude konat dnes od 15 hodin a bude přenášeno online. Odkaz je k dispozici na webu e-cirkev.cz. 

Ve věku 86 let zemřel bratr Jan Trusina, emeritní farář ČCE, senior a člen synodní rady. Pohřební shromáždění se koná v sobotu 10. dubna 2021 ve 14:30 v kostele v Třebíči. Odkaz ke sledování přímého přenosu bude zveřejněn na e-cirkev.cz a na youtube kanálu Horácké bohoslužby ČCE. Pán, ať potěší zarmoucené rodiny.  

Dnešní sbírka je celocírkevní a je určena na Hlavní dar lásky Jeronýmovy jednoty. Letošní Hlavní dar lásky bude věnován sboru v Brně-Židenicích na statické zajištění kostela. 

Zítra se konají bohoslužby v 9 hodin a sloužit při nich bude b. f. František Plecháček. S. farářka povede bohoslužby v Bukovce. Kapacita bohoslužeb je stále omezena na 20 lidí, prosíme, hlaste se přes formulář na webových stránkách nebo u sborové asistentky. Děkujeme.  

V týdnu se konají tato online setkání: 

  • Ve čtvrtek od 18 hodin biblická hodina 
  • V pátek od 15 hodin Réva 

Napříč ekumenou bychom rádi opět vykonali sbírku pro dobroty pro zdravotníky na covidových odděleních v Pardubické nemocnici. Kdo byste chtěl na tuto sbírku přidat, posílejte peníze na sborový účet a dejte do poznámky slovo „zdravotníci“. Peníze budeme vybírat asi týden, pak potraviny nakoupíme. Posledně jsme v celé ekumeně vybrali 17tisíc. Děkujeme. 

Tento příspěvek napsal/a dne 04.04.2021 v rubrice Ohlášky.