Ohlášky – 31.7.2016

Čtení: Ž 85,9-14  |  Text: Mk 4,26-34  |  Písně: 157, 67, 443, 426, 662, 579  |  Kazatel: František Plecháček  |  Účast: 60/10  |  Sbírka: 1477,-  | 

Příští neděli bude hostem na naší kazatelně bratr farář Jean-Nicolas Fell.

 

Bratr farář Plecháček má v nadcházejícím týdnu dovolenou. V naléhavých případech ho zastupuje sestra farářka Anna Lavická z Chrudimi.

 

Náš farář včera v Dolních Počernicích oddával Nikolu Kašíkovou a Miloše Vránu. Novomanželé Vránovi při této příležitosti věnovali našemu sboru 2 000,- Kč. Děkujeme.

 

Ve čtvrtek od 15 hod se konají bohoslužby v Domově pro seniory U Kostelíčka. Poslouží bratr farář Dalibor Antalík z Bukovky.

 

V pátek začíná letní tábor pro děti na tábořišti u Horních Dubenek. Letos je přihlášeno 16 dětí. Hlavním vedoucím je Tomáš Voltr, táborovým farářem Martin Kocanda. Vařit budou Pavla Queisnerová a Kateřina Nechvátalová. Táborovým lékařem je Lukáš Nechvátal. Službu muže pro všechno opět přijal Pavel Queisner. Jako vedoucí se zúčastní Eva Marková, Jan Queisner, Marek Janouch a Vojta Růžička. Všem děkujeme a přejeme spoustu skvělých zážitků!

 

Děkujeme všem, kteří jste se přihlásili na nedělní služby o prázdninách. A prosíme, ještě stále je možné se zapisovat na službu 1. čtení.

 

Sborová kancelář je po dobu prázdnin otevřena vždy ve středu od 9 do 11 hodin.

 

Diakonie nás vyzývá k podpoře veřejné sbírky na pomoc izraelským manželům, kteří se ocitli v bezvýchodné životní situaci. Podrobnosti naleznete na nástěnce.

 

Doporučujeme vaší pozornosti také prosbu o účast na sbírce ze sboru v Chotiněvsi. Podrobnosti rovněž najdete na nástěnce.

 

Obdrželi jsme pozvánku na koncert hudebního seskupení Michal Hromek Consort, který se bude konat na Kunětické hoře 3. srpna od 19 hod. Zazní písně na verše moderních českých básníků.

 

Jsme zváni také na hudební festival do Čáslavi. Program začíná v sobotu 6. srpna od 13 hod v zahradě Diakonie. Plakát je na nástěnce.

 

Stále je možnost za 150,- Kč zakoupit CD Barvy baroka.

 

Vítáme mezi námi hosty a po skončení bohoslužeb jsme všichni zváni na rozhovor při kávě a čaji na faru a farskou zahradu.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 31.07.2016 v rubrice Ohlášky.