Ohlášky – 3.5.2015

Čtení: L 11,5-13  |  Text: 2Kr 4,8-37  |  Písně: 166, 103, 631, 176, 686, 406  |  Kazatel: František Plecháček  |  Účast: 75/15  |  Sbírka: 5.554,-

 Vítáme mezi námi bratra Pavla Stolaře, 1. náměstka synodní kurátorky, i jeho manželku.

 

V pondělí 28.4. zemřel bratr Jaroslav Vilím, který poslední léta žil v Domově pro seniory U Kostelíčka. O pohřební rozloučení jsme nebyli požádáni. Bratr Vilím byl dlouhá léta presbyterem a zpíval ve sboru.

Pán Bůh ať potěší všechny zarmoucené.

 

Dnešní sbírka, kterou vykonáme při vycházení z kostela, je určena na celocírkevní sbírku na pomoc postiženým zemětřesením v Nepálu. Synodní rada ihned uvolnila pro tento účel 200 000 Kč z fondu sociální a charitativní pomoci zahraničí. Bližší informace o sbírce jsou na nástěnce.

 

Bratr farář Daniel Ženatý dnes káže a přednáší na sborovém dnu v Letohradě.

 

Z občanského sdružení Bratr Kálef jsme obdrželi poděkování, ze kterého cituji :

Ahoj Pardubice, Bratr Kálef skáče radostí a děkuje za pomoc s opravou táborového vybavení! S takovou bude za chvíli úplně v suchu. Však už díky Vaší pomoci máme 37 480 Kč. Díky mnohokrát! Když jsme včera ráno Váš dar uviděli, udělalo nám to vážně velikou radost. Nejen proto, že dáme vybavení do pořádku, ale hlavně, že za námi Váš sbor tak pevně stojí…. Jakub Liška

 

V pátek byla na farské zahradě brigáda – Pavel Queisner, Valentýn Jančík, Tomáš Plch, Ladislav Beneš a František Plecháček postavili na zahradě houpačku a prolézačku pro děti, Hana Benešová pracovala na úklidu. Všem moc děkujeme! Běžte se na zahradu podívat, je to krásné dílo!

 

V týdnu budou obvyklá shromáždění. Kromě nich připomínáme:

ve čtvrtek v 9.30 setkání maminek s dětmi, 15.00 bohoslužby v Domově pro seniory Na Dubině, v 19.30 se sejde rukodělný kruh.

Setkání mládeže v pátek nebude .

Příští neděli zde poslouží bratr farář Jiří Doležal. Základem kázání budou z evangelia podle Lukáše z 8. kapitoly verše 4-15.

 

Od pátku 8. do neděle 10. května budeme mnozí na sborovém pobytu v Evangelickém středisku v Chotěboři, bude nás 51 účastníků, hlavně rodin s dětmi.

Bližší informace pro účastníky jsme rozesílali emailem, kdo je nemáte, vyzvedněte si je vzadu na lavici. Úhradu za pobyt můžete zaplatit na účet nebo v hotovosti při příjezdu do Chotěboře.

 

Od čtvrtka 14. do neděle 17. května 2015 se bude v Praze konat 1. zasedání 34. synodu naší církve. V pátek bude volba nové synodní rady.

 

Vítáme ve shromáždění hosty. Všichni jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

 

Pavla Queisnerová – o knížce„Hus úplně světovej“:

 

 

Tento příspěvek napsal/a dne 03.05.2015 v rubrice Ohlášky.