Ohlášky – 28.2.2016

Čtení: 1 Tm 6,6-12  |  Text: Mk 10,17-22  |  Písně: 315, 62, 672, 327, 611, 330  |  Kazatel: František Plecháček  |  Sbírka: 2424,-  |  Účast:86/11

 

Dnes v 10.45 budou také bohoslužby v Horním Jelení.

 

Včera se zde konalo pohřební rozloučení se sestrou vikářkou Mirjam Doležalovou. K uctění památky zesnulé věnovali pozůstalí na potřeby sboru dar 5 000 Kč. Děkujeme.

Děkujeme také všem, kteří se podíleli na přípravě pohoštění na faře a na službách, které s tím byly spojeny.

 

Staršovstvo rozhodlo, že se připojíme k postní sbírce Diakonie ČCE na podporu lidí v uprchlických táborech v severním Iráku. Ještě dnes můžete na tento účel přispět do pokladničky – domečku.

 

Protože nikdo nepotvrdil účast, je dnešní večerní schůzka střední generace zrušena.

 

V týdnu se budou konat kromě obvyklých shromáždění:

Ve středu se v 9.30 sejdou na faře maminky s dětmi.

Ve čtvrtek od 15 hod se konají bohoslužby v Domově pro seniory U Kostelíčka.

V 19,10 se sejde rukodělný kruh.

V pátek 4. března od 16 hodin bude ekumenické shromáždění Světového dne modliteb na římskokatolické faře v Kostelní ulici. Letošní program připravily ženy různých církví na Kubě.

 

Na páteční schůzku mládeže, která začíná v 18 hodin, jsme pozvali bratra faráře Miloše Hübnera. Jeho přednáška by měla zahrnovat základní informace o islámu. Všichni zájemci, nejen z řad mládeže, jsou srdečně zváni.

 

Příští neděli 6. března budou bohoslužby pro všechny malé i velké děti Boží. Předcházet jim bude sobotní program pro děti s přespáním na faře. Na tento program je třeba děti přihlásit do středy.

 

Sbírka příští neděli bude určena na stavební fond. Tuto neděli by už měl být také připraven k roznesení sborový dopis.

V neděli 6. března bude na naší faře probíhat závod autodráh Velká cena San Faryna. Pro ty, kteří se přihlásí do středy, bude připraven také oběd. Podrobnosti o této akci najdete na letáčku na okně místnosti pro děti.

 

Připravujeme zájezd do Herrnhutu – Ochranova, který se bude konat 17 a 18 září. Předpokládaná cena zájezdu je 2 500 Kč. Prosíme vás, abyste se přihlašovali a zapsali se na papír na okně místnosti pro děti.

 

Potvrzení darů pro roční zúčtování daní si můžete vyzvednout u Pavly Queisnerové, také je u ní třeba uhradit předplatné za KJ a ČB.

 

Vítáme ve shromáždění hosty a všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 28.02.2016 v rubrice Ohlášky.