Ohlášky 27. 8. 2017

Čtení: 1Král 17,7-16 Sbírka: 1 811 Kč
Text: Lk 17,3-6 Účast: 43/7
Písně: 117, 111 , 637, 157, 631, 397,11-13
Kazatel: Ladislav Beneš

Milé sestry a milí bratři,

vyslechněte, prosím, sborové ohlášky. Děkujeme bratru faráři Ladislavu Benešovi za jeho službu při dnešních bohoslužbách. V 10.45 začínají bohoslužby v Horním Jelení.

Minulou neděli skončil tábor v Horních Dubenkách, vybrané fotky jsou vystaveny ve vitríně u vchodu. Přečkali jsme prudké přívaly deště na úvod i noční vichřici, která zlomila strom přes příjezdovou cestu. Počasí bylo jinak výborné, stejně tak kuchyně a atmosféra. Všichni se těšíme na další ročník a táborníci na nové děti, které nám zde ve sboru dorůstají.

Včera se konala v našem kostele svatba. Oddáni byli Pavla Bělíková, bývalá členka našeho sboru, a Petr Hájíček. Manželé žijí v Praze.

Ve čtvrtek 31. srpna v 15.00 budou bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka.

Sestra farářka Anna Lavická má do 31. srpna dovolenou. Zastupuje ji br. farář Jan Plecháček z Heřmanova Městce.

V sobotu 2. září začíná tradiční podzimní pobyt pro seniory v Evangelickém středisku v Chotěboři. Hosty budou senior Chrudimského seniorátu br. farář Jakub Keller a RNDr Jiří Nečas z Prahy. Bohoslužby a pobožnosti bude mít br. farář Jiří Doležal. V rámci pobytu se v neděli 3. 9. bude konat komorní koncert Václava Uhlíře a Hany Medkové v kostele sv. Jakuba v Chotěboři.

Začátkem září proběhne malování kostela. Po dvě neděle, 10. a 17. 9., se proto budou konat bohoslužby v kostele u Sv. Jana. Je potřeba pomoci s přípravou kostela na malování (složení lavic, sundání ozvučení, osvětlení apod.) a po výmalbě s úklidem a zprovozněním kostela. Dobrovolníci se hlaste u pastorační pracovnice, hospodářské komise, případně u mne.

K letošnímu výročí evropské reformace, spojené s osobností Martina Luthera, chystá naše církev na neděli 10. září 20017 v Ratiboři církevní slavnost. Program zahájí slavnostní bohoslužby s kázáním synodního seniora Daniela Ženatého, liturgii povede farářka Jarmila Wiera Jelinek a o hudební doprovod se postará Evangelický chór Zlín pod vedením celocírkevního kantora Ladislava Moravetze. Bohoslužby bude přenášet Český rozhlas. Podrobnosti jsou na plakátu na dveřích vzadu v kostele.

Českobratrská církev evangelická nabízí od data 1. 12. 2017 k ekonomickému pronájmu objekt rekreačního střediska Sola fide v Janských Lázních. Uzávěrka pro podání nabídek je 31. 8. 2017. Bližší informace jsou na emailových stránkách naší církve www.e-cirkev.cz.

Vítáme ve shromáždění hosty i domácí. Všichni jsme zváni po bohoslužbách na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Tento příspěvek napsal/a dne 29.08.2017 v rubrice Ohlášky.