Ohlášky – 27.6.2010

Čtení: L 6,36-42  |  Text: Ř 14,10-13  |  Písně: 549; 95; 207;635; 649; 690  |  Kazatel: Daniel Ženatý  |  Účast: 68/3  |  Sbírka: 2.200,-

 

Dostali jsme zprávu o úmrtí bratra Vladimíra Borovky, který v minulosti pobýval v Pardubicích a chodil do našeho sboru. Zemřel ve věku 71 let v hospicu ve Valašském Meziříčí. Vzpomněli jsme na něj na poslední biblické hodině. Parte visí na nástěnce vzadu v kostele.

 

Včera se konalo v Kunvaldu slavnostní shromáždění k 100. výročí odhalení pomníku J.A.Komenského, při bohoslužbách tam kázal náš bratr farář Daniel Ženatý.

 

Dnes se konají v Horním Jelení bohoslužby holického sboru

 

Ve čtvrtek se konají bohoslužby v Domově pro seniory U Kostelíčka v 15 hodin. Poslouží bratr farář Jiří Doležal.

 

Příští neděli odpoledne ve 14 hodin se na Růžovém paloučku u Litomyšle bude konat vzpomínková slavnost na ty, kteří v minulosti pro víru museli opustit svoji vlast. Mezi těmi, kteří shromáždění osloví bude bratr farář Jiří Doležal. Zveme všechny, kdo mohou přijet. Plakát visí vzadu v kostele.

 

V druhé polovině srpna se bude konat brazilsko-německo-české setkání mládeže. Náš sbor bude hostit tuto asi třicetičlennou skupinu mladých lidí ve dnech 18.- 23.8. Bližší informace jsou vyvěšené vzadu v kostele na okně. Organizátoři Vás prosí o pomoc a podporu – konkrétně o možnost ubytování v rodinách, zapůjčení matrací a spacáků či finanční dary. Zapsat se můžete na oranžový papír. Děkujeme Vám.

 

Vítáme hosty v našem shromáždění a zveme na kávu a čaj na faře a na zahradě.

 

A prosím ještě bratra faráře o doplnění:

***

vyhlášena usnesení synodu, už tedy oficiálně a řádně je v našem sboru zřízeno 2 farářské místo, a Holický a Pardubický sbor se sloučí k 30.6.

K tomu se v týdnu sejdou zástupci obou stávajících sborů a budou jednat o tom, co je třeba zajistit.

 

Příští neděli odpoledne odjíždíme na letní tábor. Jinde než v Olešinkách, asi 10 km pod Novým Městem u obce Podolí.

 

Kdo by mně na tábor půjčil přívěsný vozík – 4.7.-14.7.

 

šatstvo s pozůstalosti od našich dobrých známých z Německa – jde o dámské oblečení velikost 42-46, můžete podívat v hostinském pokoji na faře, moje manželka řekne více. Smíme i takové věci přijmout jako dar.

 

 

Tento příspěvek napsal/a dne 27.06.2010 v rubrice Ohlášky.