Ohlášky – 27.10.2013

Čtení: Micheáš 6,6-8  |  Text: Ga 5,1-6  |  Písně: 549; 19; 459; 648; 649; 44  |  Kazatel: Daniel Ženatý  |  Sbírka: 2.680,-  |  Účast: 70/5

  

Dnešní sbírka je v celé církvi určena na Jubilejní toleranční dar. Peníze takto vybrané jsou spravovány fondem, který poskytuje bezúročné půjčky sborům k zajištění naléhavých stavebních prací.

Dnes můžete přispět také na sbírku na kmotrovství do domečku vzadu v kostele

 

Bratr farář Plecháček dnes káže v Chrudimi.

 

Dnes v 10.45 se konají bohoslužby v Horním Jelení

 

Setkání střední generace se dnes večer nekoná.

 

Stejně tak biblická hodina pro děti ve středu nebude, děti mají podzimní prázdniny.

 

Ve čtvrtek v 15 hodin budou bohoslužby v Domově pro seniory U Kostelíčka. Sloužit bude Stanislav Lanc, kazatel Církve adventistů sedmého dne.

 

Ve čtvrtek v 18:00 hod. je biblická hodina pro dospělé.

 

V pátek ve 14.30 bude konfirmační cvičení a v  18 hodin se sejde mládež.

 

Naše církev pořádá v současné době semináře zaměřené na rozhovor o samofinancování našich sborů. První se konal včera v Olomouci a druhý se bude konat v  sobotu 2. listopadu v Praze, ve sboru v Nuslíchi. Z našeho sboru se nás tohoto semináře zúčastní 10 bratří a sester.

Rozhovor na toto téma ve sboru, s vámi se všemi, chystáme na neděli 10. listopadu po bohoslužbách. Myslete na to, udělejte si čas, zůstaňte 3.11 po bohoslužbách zde v kostele na rozhovor.

 

Příští neděli 3.11. ve 14.30 hodin se ve Dvakačovicích koná instalace bratra jáhna Dušana Ehmiga.

 

Příští neděli 3.11. v 17 hodin se na naší faře uskuteční setkání staršovstev pardubického a hradeckého sboru. Bude to první setkání, hradečtí přijali naše pozvání a chceme se blíže seznámit, pohovořit o tom co nás spojuje, zamyslet se nad tím, co nás v budoucnosti čeká a tak podobně.

 

Výzva rukodělného kruhu

Rádi bychom opět otevřeli v adventu dobročinný bazar. Během listopadu budeme shromažďovat přinesené věci a poprvé se bazar otevře na první adventní neděli 1. prosince. Přispějte prosím podle svých možností.

Škála věcí, které můžete nabídnout, je pestrá: něco uplést, ušít, uháčkovat, vyšít. Vyrobit z papíru, textilu, keramiky, dřeva, jiných materiálů. Přinést zpracované plody přírody z vlastních zdrojů: med, marmeládu, sušené houby, křížaly, domácí nudle, ovocné šťávy, nebo něco pečeného: perníčky, vánočku.

Těšíme se na bohatou nabídku pro adventní bazar 2013!

 

Kdo máte zájem účinkovat letos ve vánoční hře- malí i velcí, napište se vzadu na modrý papír na okně místnosti pro děti. Je potřeba se přihlásit do 3.11. aby mohla autorka a režisérka hry Pavlína Junová napsat jednotlivé role pro každého herce.

 

Bratr farář Daniel Ženatý zastupuje do 20.11. synodního seniora Joela Rumla.

 

Vítáme ve shromáždění všechny hosty a jsme zváni na posezení faru.

 

 

Tento příspěvek napsal/a dne 27.10.2013 v rubrice Ohlášky.