Ohlášky – 26.7.2009

Čtení: Kol 1,9-20 | Text: 2 Sam 7 | Písně: 138; 167; 638; 367; 684; 489 | Kazatel: Daniel Ženatý | Účast: 72 | Sbírka: 3.043,-
V pátek se zde konal pohřeb sestry Emílie Capouškové, která zemřela ve věku 95 let. S vděčností myslíme na vše, co vykonala pro mnohé, i pro náš sbor.
Rodina Capouškova věnuje sboru 3.000,-. Děkujeme.

Dnes vykonáme sbírku na Fond solidarity sborů. Sbírku vyhlásil synod pro všechny sbory naší církve. Z ní je podle pravidel poskytována pomoc sborům, které nejsou schopny toho roku splatit odvod do Personálního fondu. Každý sbor smí o tuto podporu požádat 2x za 10 let.

Dnes končí sbírka na pomoc postiženým povodněmi. Dosud jsme v našem sboru shromáždili 20.577,- Děkujeme. Kdo chce ještě přispět prostřednictvím této sbírky, má dnes poslední možnost.

Dnes odpoledne se bohoslužby pro Holický sbor konají v Horním Jelení ve 14.15.
Bohoslužby v DD ve čtvrtek- b. Grombiřík.
V uplynulém týdnu jsme s poděkováním a vděčností přijali dar na Stavební fond ve výši 1.000 Kč.

Přihlásili se členové sboru, kteří mají zájem uklízet naše sborové prostory. Jednání zatím probíhají podle pořadí uchazečů. Nový uklizeč či nová uklizečka však nastoupí až od září. Takže ještě během srpna musíme uklidit kostel a přízemí fary brigádnicky vlastními silami.
Kdo jste ochotni jednorázově uklidit, prosím, napište se na červený papír na nástěnce.

A děkujeme těm, kdo kostel a faru uplynulý týden uklidili – sestrám Novotné a Bílkové a rodině Capouškově.

Jsme zváni na koncert skupiny Consort, v níž hraje mj. Dan Mikolášek. Koncert v Dvakačovicích 3. srpna v 19.00 v evangelickém kostele. A v dalších dnech pak na jiných místech v blízkém okolí. Plakát na nástěnce.

Vítáme hosty v našem shromáždění a zveme domácí i hosty k rozhovoru na faru a na zahradu.

Tento příspěvek napsal/a dne 26.07.2009 v rubrice Ohlášky.