Ohlášky 26. 11. 2017

Čtení: Sbírka:
Text: Účast:
Písně:
Kazatel: Michal Branda

Děkujeme jáhnovi Michalovi Brandovi za jeho službu při dnešních bohoslužbách.

Po bohoslužbách mají děti a ostatní účinkující zkoušku na dětskou vánoční slavnost. Zkoušky se budou konat až do slavnosti, která se koná 17. prosince.

Zpěváci mají zkoušku po bohoslužbách na faře.

V kostele stále probíhá výstava Reformace v českých zemích. Výstava potrvá do 9. prosince a bude přístupná i pro veřejnost vždy v úterý a ve čtvrtek od 14 do 17 hodin a v neděli vždy od 10 do 12 hodin. Děkujeme všem vám, kteří jste se přihlásili na službu v kostele v těchto dnech.

Sbírka na podporu sboru v Lozicích činila 1710 Kč, děkujeme.

V týdnu se budou konat tato shromáždění:

– v úterý ve 14 hodin odpolední biblická hodina

– ve středu v 15.15 hodin biblická hodina pro děti

– ve čtvrtek v 15.30 bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině

– a v 18 hodin začíná biblická hodina s br. farářem Jiřím Doležale.

Příští neděli bude první adventní neděle, budou bohoslužby s vysluhováním svaté večeře Páně. Odpoledne v 17 hodin bude v kostele Adventní koncert, účinkovat budou Radka Piskačová na varhany, Daria Rosová na flétnu a Radka Rubešová – zpěv. Všichni jsme zváni.

Rukodělný kruh pořádá i letos v adventu dobročinný bazar, který bude zahájen na první adventní neděli. Dary do adventního bazaru můžete přinášet do konce listopadu. Shromažďují se vzadu v kostele před místností pro děti. Přivítáme různé rukodělné výrobky – pletené, háčkované, šité, z papíru, textilu, keramiky, dřeva a jiných materiálů. Vítané jsou také zpracované plody našich zahrad – marmelády, med, křížaly, nápoje, domácí nudle, sušené houby, pečivo apod., prostě vše, co jste doma s láskou připravili.

Prosíme také o pomoc při přípravě bazaru – v sobotu 2. prosince od 18 hodin.

Loni se maminky s dětmi zapojily do akce Krabice od bot – a chceme v tom pokračovat i letos. Jedná se o dárky pro děti ze sociálně slabých rodin. Letos poprvé je sběrné místo i v Pardubicích. Dárky se budou předávat dětem z Dětského centra Veská, Centra pro dítě a rodinu – DaR, dospívajícím z nízkoprahového centra Agora a dětem, které spadají pod Oddělení sociálně právní ochrany dětí. Sběrným místem je Ekocentrum Paleta, kam se mohou krabice nosit každý den do 14. prosince v čase od 14 do 21 hodin. Kontaktní osobou je sestra Lenka Španihelová a adresa centra je Štolbova 2874, telefon 724 952 145.

Prosíme, abyste do vánočních krabic dávali jen věci, které nejsou rozbité a opotřebované a udělaly by radost i Vašim dětem. Doporučená hodnota dárku je 200-500 Kč. Krabici prosím dárkově zabalte a označte štítkem, komu je dárek určen. Předem děkujeme.

I letos budeme připravovat vánoční balíčky pro bezdomovce a lidi v nouzi. Tyto balíčky připravujeme ve spolupráci s ostatními sbory v ekumeně i s našimi okolními sbory. Vyzvedněte si letáček s informacemi, co mohou balíčky obsahovat. Prosíme, abyste napsali na žlutý papír na skle místnosti pro děti kolik balíčků budete moci připravit. Děkujeme.

Po bohoslužbách si můžete zakoupit příručku Na každý den na rok 2018 za 115 Kč a Evangelický kalendář na rok 2018 za 110 Kč. Stále je možno zakoupit za 150 Kč památeční sadu k výročí 120 let postavení kostela, která obsahuje nástěnný Kalendář na rok 2018, almanach a pamětní tašku.

Ti, kdo si objednali společnou fotografii ze sborového dne, si ji mohou po bohoslužbách vyzvednout a zaplatit.

Vítáme ve shromáždění hosty a všichni jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Tento příspěvek napsal/a dne 27.11.2017 v rubrice Ohlášky.