Ohlášky 25. 11. 2018

Čtení: Mt 22,1-10 Sbírka:  
Text:   Účast:  
Písně: 150; 99; 500; 694; 693; 579    
Kazatel: Jan Keller    

Děkujeme bratru faráři Janu Kellerovi za jeho službu, dnes v 11.00 se konají bohoslužby v kazatelské stanici v Horním Jelení.

Sbírka z minulé neděle na Jubilejní toleranční dar činí 4970 Kč. U příležitosti křtu minulou neděli jsme obdrželi dary ve výši 4500 Kč. Děkujeme.

Po bohoslužbách začíná zkouška vánočního divadla. Prosíme všechny herce a herečky, aby se dostavili co nejdříve. Koná se i zkouška zpěvu, místo určí Hana Benešová, držte se jí.

V týdnu se budou konat kromě obvyklých tato shromáždění:

  • v úterý ve 14 hodin odpolední biblická
  • ve čtvrtek
  • v 15 hodin bohoslužby v Domově na Dubině
  • v 18 hodin biblická hodina, vede Hana Ducho

Dnešní ohlášky jsou v plné podobě s daty k dispozici vytištěné, dále bude přečten pouze zkrácený přehled událostí.

V úterý 27. 11. se na faře od 18 hodin koná výměnný bazar oblečení.

V termínu od 26. 11. do 9. 12. se můžete zapojit do akce Krabice od bot – sbírka dárků pro znevýhodněné děti.

Rukodělný kruh pořádá i letos v adventu Dobročinný bazar. Bude se konat 1. adventní neděli 2. prosince. Jsme rádi za vaše výrobky. Výrobky doneste nejpozději ve čtvrtek na faru, aby byl čas vše ocenit a připravit. Výtěžek bazaru je určen na kmotrovství – končícího u našich kmotřenců Maxima a Dáši na Ukrajině. A Tomáše Zbořila. Děkujeme za vaše dary a také za ochotu nakupovat.

I letos bychom rádi pokračovali v tradici vánočních balíčků pro bezdomovce a lidi, kteří nemají nikoho, kdo by je obdaroval. Prosíme, abyste se napsali na žlutý papír na nástěnce – kolik balíčků připravíte. Děkujeme.

V prosinci se budou také opět vařit polévky pro bezdomovce. Pomocníci ať se hlásí u Pavla Capouška. Uvítáme i finanční příspěvky na vaření polévek.

Na 2. adventní neděli 9. 12. pořádáme spolu s organizací Dlouhá cesta setkání s názvem Zapalme svíčku. Jde o vzpomínkové setkání na zemřelé děti. Setkání začne v 18:45 zde v kostele. Pozvánky jsou k rozebrání u východu.

Do konce listopadu můžete objednávat výrobky z Rolničky, plakátek je na nástěnce.

Je možné objednat kávu, čaj z Fair Trade. Na nástěnce je vyvěšen soupis a pár kusů je k rozebrání pro ty, kdo nemají PC.

Víte-li o někom, kdo se nemůže z nějakého důvodu dostat do kostela a má zájem o VP v domácnosti, kontaktujte sestru farářku.

Prosím, pište se na služby vaření kávy a čaje, 1. čtení, a přípravy květin. Všichni, domácí i hosté, jsme zváni na kávu a čaj a rozhovor na faru.

Tento příspěvek napsal/a dne 27.11.2018 v rubrice Ohlášky.