Ohlášky – 24.7.2011

Čtení: J, 1, 35-51  |  Text: J, 1, 35  |  Písně: 138; 84; 236; 171; 420; 72  |  Kazatel: ThDr. Jiří Doležal  |  Sbírka: 1.652,-  |  Účast: 64/1  |  Počasí: pěkně

 

Děkujeme bratru faráři dr. Jiřímu Doležalovi za jeho službu Slovem při našich bohoslužbách.

 

Při bohoslužbách příští neděli 31. 7. bude kázat bratr farář Daniel Ženatý.

 

I během prázdnin se konají 1x za 14 dní, vždy ve čtvrtek od 15 hodin bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka. Tento čtvrtek 28.7. při nich poslouží br. farář Ženatý.

 

Po dobu prázdnin je kancelář otevřena ve středu od 8 do 11 hodin.

 

Několik dětí z našeho sboru i odjinud strávilo tento týden na společném pobytu na faře ve Veselí u Jimramova. Tábor se i přes nepřízeň počasí vydařil a všichni pozdravují.

 

Vzadu na nástěnce je rozpis bohoslužeb během prázdnin. Na všechny neděle ještě nemáme obsazenou službu na vaření kávy a čaje, prosím, abyste se napsali, kdo můžete.

 

První neděli v červenci jsme vykonali sbírku na SF, v Pardubicích činila 2.060,-v Holicích 60 a v H.Jelení 230,- všem dárcům děkujeme.

 

Na SF jsme dosud vybrali částku 578.558 Kč.

Vzali jsme si také půjčku, kterou musíme co nejdříve, nejpozději však do deseti let vrátit. Ke splacení máme k dnešnímu dni 1.465.800,-

 

Práce na faře pokračují- jsou natřena okna, hotovy obklady, dokončena elektroinstalace. V bytě pro druhého faráře v domě čp 669 bylo provedeno odvlhčení bytu formou podřezání, provádí se rekonstrukce koupelny a kuchyně.

 

Vítáme v našem shromáždění všechny hosty a zveme na kávu, čaj a rozhovor po bohoslužbách na farskou zahradu.

 

Br. far. Doležal – další ohlášení:

 

Minulou neděli jsme se někteří zúčastnili slavnosti 40. výročí zahájení činnosti evangelického střediska v Chotěboři. Jeden ze zakladatelů střediska br. farář Jaroslav Vetter představil sborník vzpomínek svých i ostatních pamětníků na začátky budování střediska a na činnost střediska po celou dobu jeho trvání – od zahájení 4. července 1971 – do dnešních dnů. Ve sborníku se dočtete také o mnoha bratřích a sestrách z našeho sboru, o sborových víkendech a pobytech pro seniory. Je tam spousta pěkných a zajímavých fotografií, na kterých se mnozí z vás poznáte a uvidíte i ty, kteří již mezi námi nejsou. Sborník stojí 100 Kč. Je možné si ho prohlédnout vzadu v kostele a zapsat se na objednací listinu.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 24.07.2011 v rubrice Ohlášky.