Ohlášky 23.10.2016

Čtení: Mt 15,32-39 | Text: Ž 145,14-18  | Písně: 549, 136, 618, 547, 177, 550  | Kazatel: Daniel Ženatý  | Sbírka: 4464Kč  | Účast: 150/20

Dnes máme sborový den, vítáme mezi námi synodního seniora Daniele Ženatého děkujeme mu za jeho službu Slovem a svátostmi. Vítáme i jeho manželku Danielu.

Děkujeme také vám, kteří jste vše na sborový den připravili, přihlásili se do služeb, nakoupili potraviny, uvařili oběd, donesli pečivo, ovoce, zeleninu a ostatní před stůl Páně.

Káva a čaj se budou podávat vpředu v kostele. Asi 15 minut po skončení bohoslužeb začne promítání fotografií z prázdninových akcí  –  brigády mládeže, tábora pro děti, pobytu seniorů v Chotěboři, zájezdu do Herrnhutu a programů pro děti s přespáváním na faře.

Ve 12.30  bude na faře oběd pro ty, kdo se přihlásili. Oběd stojí 50 Kč, děti polovic.

Ve 14 hodin začne přednáška Daniele Ženatého – Jak vidím svou církev.

Dnešní sbírka je celocírkevní a je určena pro fond sociální a charitativní pomoci při různých katastrofách. Synodní rada v minulých dnech uvolnila z tohoto fondu 300 000 Kč na pomoc postiženým hurikánem na Haiti.

Sbírka příští neděli bude na Jubilejní toleranční dar.

V týdnu se budou obvyklá shromáždění, kromě nich připomínáme:

  • v úterý ve 14.00 bude odpolední biblická hodina
  • ve čtvrtek v 15.00 hod. bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka

Dnes slaví 90. narozeniny bratr Milíč Pokorný. Nemůže se zúčastnit bohoslužeb, protože je po úraze ruky. Přejeme mu brzké uzdravení a vzpomínáme na něho. …

Bratr farář František Plecháček bude mít od 27. října dovolenou. Byl zvolen farářem ve sboru v Bukovce, kam od 1. listopadu nastupuje.

V neděli 30. října bude mít v našem sboru bohoslužby náš bývalý  farář Jaroslav Nečas z České Třebové.

A prosíme, nezapomeňte, ze soboty na neděli se mění čas!

V neděli 6. listopadu ve 14.30 bude na faře další přednáška cyklu základů teologického vzdělávání – na téma Současný alternativní duchovní život. Přednášet bude doc. Zdeněk Vojtíšek z Husitské teologické fakulty. Pozvánka je na nástěnce.

Období, kdy budeme uprázdněným sborem, bude náročné na organizaci a bude vyžadovat od nás všech větší ochotu a zapojení do sborové práce, proto vás prosíme, abyste na to pamatovali, a zapisovali se do služeb.

Na farské zahradě je potřeba shrabat listí, sbírat ořechy. Na nástěnce je zelený list papíru s tabulkou,  kam se můžete na službu zapsat. Děkujeme Jirkovi, Anežce a Viktorovi Sobotkovým, kteří měli ve středu první službu.

Do konce října se můžete hlásit velcí i malí k účinkování ve vánoční hře u Pavly Queisnerové nebo Pavlíny Junové.

Vítáme v našem shromáždění sestry a bratry z Horního Jelení, i ostatní hosty a všem přejeme pěkné prožití dnešního sborového dne.

Tento příspěvek napsal/a dne 25.10.2016 v rubrice Ohlášky.