Ohlášky 22. 9. 2019

Čtení:   Zjevení 4, 2 – 11 Sbírka:   
Text:   Mt 18, 20 Účast:   
Písně:  98,1; 625, 379, 161, 633, 699 VP:   
Kazatel:  Hana Ducho     

Dnes od 11 hodin se konají bohoslužby v Horním Jelení.

Od 17 hodin se dnes v Chrudimi koná přednáška Benjamina Rolla, hlavního představitele iniciativy Milion chvilek pro demokracii, na téma „O co jim jde a kdo je platí?“ 

Od 17 hodin jsme dále zváni do Heřmanova Městce na přednášku s besedou na téma Na misi s „Lékaři bez hranic“ o zkušenostech z práce v misích celosvětové humanitární organizace bude mluvit Jan Dus. Plakáty visí na nástěnce. 

V následujícím týdnu nás čekají tato setkání:

V úterý 24. září je odpolední biblická hodina od 14 hodin.

Ve čtvrtek 26. září se konají bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka v 15 hodin. Od 16 hodin konfirmační příprava a od 18 hodin biblická hodina se s.f. Hanou Ducho.   

V pátek 27. září od 15 h se sejdou děti k biblické hodině

Příští neděli 29. bude v našem společenství pokřtěn Daniel Tomáš, syn Davida a Dany Tomášových. Bohoslužby povede a křest vykoná b.f. František Plecháček.

Na příští neděli jsme zváni do Džbánova, kde se uskuteční instalace faráře Ladislava Havelky od 14:30

Ve dnech 4. – 6. 10. se koná Sjezd nejen evangelické mládeže v Novém Městě na Moravě s názvem Open Space. Plakát visí na nástěnce.

Na příští léto jsme naplánovali sborovou dovolenou do města St. Moritz ve Švýcarsku. Organizátory jsou manželé Daria a Pavel Rosovi. Dovolená se uskuteční ve dnech 4. – 11. 7. Přihlašovat se můžete na papír na skle.

Hledáme dobrovolníky, kteří by pomáhali zajistit přípravu a chod bohoslužeb v domovech pro seniory. Jedná se hlavně o doprovod obyvatel na bohoslužby. Je to moc důležitá služba. Prosíme, abyste o tom vážně uvažovali a vypomohli. Zájemci, hlaste se u s. Jany Plchové.  

Děkujeme Lídě Nečasové, Láďovi Haklovi a Milanu Antošovi za pokácení stromů na farské zahradě a následný úklid dřeva.

Proběhl generální úklid sborové kuchyně a započali jsme úklid a přestavbu místnosti pro děti.  V rámci úklidu se objevily některé věci, které postrádají svého původního majitele. Vše je vystavené ve sborové místnosti na stole u nástěnky. Prosíme, rozeberte si je. 

Jsme rádi, že máme v našem sboru dostatečné množství dobrovolníků, kteří připravují kávu a čaj po bohoslužbách. Je to služba relativně nenáročná, ale velmi důležitá a umožňuje nám všem se příjemně občerstvit v rámci setkání a rozhovorů na faře. Děkujeme! Budeme vděční, když se řady dobrovolníků ještě rozšíří. Pokud je tedy mezi vámi někdo, kdo by byl ochoten se do této služby zapojit, prosím, napište se na papír na skle herny. Služba se většinou vykonává v intervalu jednou za 3 měsíce. Koordinaci služby zajišťuje Pavlína Junová, která vám k tomu předá veškeré informace. 

Po bohoslužbách jsme všichni zváni k posezení u kávy nebo čaje na faře a farní zahradě.  

Tento příspěvek napsal/a dne 25.09.2019 v rubrice Ohlášky.