Ohlášky – 20.12.2015

Čtení: L 2,1-14  |  Text: Iz 9,1.5-6  |  Písně: 262, 274, 281, 656, Sv 365, 299  |  Kazatel: František Plecháček  |  Sbírka:   |  Účast:126/23 

Děkujeme všem účinkujícím ve vánoční hře a zvláště Pavlíně Junové, která hru napsala a nastudovala se všemi herci. Děti přespávaly na faře, děkujeme těm, kdo se o děti staraly, i všem ostatním, kdo jste pomáhali připravit tuto vánoční slavnost – dovezli a ozdobili stromeček, obstarali dárky, připravili rekvizity, nacvičili společnou píseň, přispěli finančními dary a podobně.

Účinkující dostávají úpletové návleky na krk- takového privátního hada.

Sbírka pro sbor v Lozicích minulou neděli vynesla 4690 Podle rozhodnutí staršovstva bude dorovnána do výše 5000 Kč a odeslána do sboru v Lozicích, jako výraz solidarity s tímto malým, ale aktivním sborem.

Vánoční balíčky byly předány do všech zařízení! V Azylovém domě pro muže a v Níkoprahovém denním centru byly již ve čtvrtek rozdány uživatelům při vánočním obědě. Vyřizujeme poděkování od obyvatelů těchto zařízení.

Jako každý rok – je to malý zázrak – když se podaří balíčky shromáždit – letos se jich sešlo 165. Významně přispěly také další pardubické církve. Všem Vám, kteří se k této pěkné tradici přidáváte, velmi děkujeme!

Dnes v 19 hodin začíná v kostele koncert, který pořádá agentura Na NIC – zpívat bude Hana Medková a dětský sbor, na varhany hraje Václav Uhlíř.

Zítra – v pondělí 21.12. zde bude další koncert, tentokrát souboru Continuo. Plakát je na nástěnce.

Bohoslužby v Domově pro seniory U Kostelíčka se výjimečně konají ve středu 23.12., v obvyklém čase od 15 hod.

Bohoslužby na Štědrý den začínají v 16 hodin.

Na Boží hod vánoční se sejdeme k bohoslužbám s vysluhováním večeře Páně zde v kostele v 9 hodin a v Horním Jelení odpoledne ve 13.30. Hostem na kazatelně bude synodní senior Daniel Ženatý.

Na druhý svátek vánoční 26. prosince se bohoslužby konat nebudou.

K bohoslužbám se pak sejdeme v neděli 27. prosince v 9 hodin, poslouží br. farář Jean-Nicolas Fell.

Stále je možné si zakoupit různé knihy, příručku Na každý den a Evangelický kalendář na rok 2016 – stojí 95 Kč, nástěnný kalendář za 50 Kč a knížku 30 kázání bratra faráře Jiřího Doležala za 110 Kč. Dále Nico ter Linden- (ukázat) a Meditace 25- (ukázat…)

Vyzvedněte si také objednané věci z Rolničky.

Po bohoslužbách můžete navštívit ještě naposledy dobročinný bazar. Zboží bude prodáváno za poloviční cenu, která bude odečtena u pokladny.

Lenka Španihelová a její muž Petr dnes nabízejí výrobu svíček z včelího vosku. Po bohoslužbách na faře v místnosti pro děti je možno v rámci adventního bazaru vyrábět svíčky- tedy motané svíčky z včelích plástů. Jejich výrobu zvládnou i malé děti.

Za svíčku můžete dát do pokladny bazaru symbolickou částku 5,- nebo dle svého uvážení i vyšší.

V tomto svátečním čase se bude vařit ještě 2x polévka pro bezdomovce – čočková a bramborová – a to 23. a 31. prosince – vždy od 7 hodin na faře. Kdo byste chtěli věnovat 2 až 3 hodiny svého času na pomoc při vaření, přihlaste se u Pavla Capouška.

První polévka byla uvařena a vydána ve čtvrtek 17. prosince. Děkujeme Pavlu Capouškovi a všem, kteří ji spolu s ním připravovali.

Vítáme v našem shromáždění všechny hosty a zveme na adventní bazar a na kávu a čaj do sborové místnosti.

Tento příspěvek napsal/a dne 20.12.2015 v rubrice Ohlášky.