Ohlášky – 20.1.2013

Čtení: Ex 3,1-12  |  Text: Mt 17,1-9  |  Písně: 549; 16; 602;367;614;486  |  Kazatel: Daniel Ženatý  |  Sbírka: 1.457,-  |  Účast: 61

 

 

Včera a dnes vaří bratr Pavel Capoušek polévku pro bezdomovce. Jsme rádi, že na to není sám a pomáhají mu další sestry a bratři ze sboru.

 

Dobrovolná sbírka na pomoc uprchlíkům ze Sýrie, kterou vyhlásila synodní rada, vynesla v našem sboru 2039,– Kč. Děkujeme.

 

V týdnu se budou konat dvě ekumenická shromáždění Týdne modliteb za jednotu křesťanů. První bude zítra v kostele u sv. Jana Křtitele, druhé zde v našem kostele ve čtvrtek 24. ledna. Obě setkání se konají od  18 hodin.

 

Biblická hodina se ve čtvrtek konat nebude, ostatní shromáždění jako obvykle.

Bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka se z důvodu zákazu návštěv konat nebudou.

Příští neděli v 19.30 se sejde na faře střední generace.

 

Výroční sborové shromáždění bude v neděli 17. března po bohoslužbách.

 

Připravujeme sborový dopis se zprávami ze všech oblastí sborové činnosti za rok 2012. Prosíme autory zpráv, aby své příspěvky zaslali nejpozději do konce měsíce ledna Pavle Queisnerové.

 

Letošní rok je Rokem Bible Kralické. Chceme uspořádat přednášku br. faráře Ondřeje Macka z Nosislavi při sborovém dnu v říjnu, a zorganizovat zájezd našeho sboru na celocírkevní oslavy Bible Kralické v září v Kralicích.

 

Děti i pomocníci, přihlašujte se na letní tábor v Křídlech u Nového Města na Moravě, který se bude konat od 14. do 23. července.

 

Na sborovou rekreaci v Beskydech od 3. do 10. srpna se dosud přihlásilo 35 lidí. Stále je možné se přihlásit – zapisujte se na papír vzadu na skle.

 

Podzimní pobyt pro seniory v Chotěboři se letos uskuteční od soboty 31.srpna do soboty 7.září.

 

Bratr farář František Plecháček dnes slouží v Přelouči.

 

Zájemci o potvrzení daru církvi napište se vzadu na nástěnce. Vy, kteží jste se již napsali si potvrzení vyzveděnte u PQ

 

Vítáme všechny hosty a zveme po bohoslužbách na faru k rozhovoru při kávě a čaji.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 20.01.2013 v rubrice Ohlášky.