Ohlášky – 2.10.2016

Čtení: Ž 86,1-7  |  Text: Mt 18,23-35  |  Písně: 161, 103, 681, 384, 649, 378  | 

Kazatel: František Plecháček  |  Sbírka: 2335 Kč  |  Účast: 68/15 

 

Dnešní sbírka je určena na stavební fond našeho sboru..

 

V týdnu budou obvyklá shromáždění, kromě nich připomínáme:

Ve středu v 9.30 setkání maminek s dětmi.

Ve čtvrtek v 15.30 hod. bohoslužby v Domově pro seniory na Dubině.

Rukodělný kruh se sejde ve čtvrtek v 19,10 na faře.

Schůzka mládeže se nekoná, naši mladí budou v Třebíči na celocírkevním sjezdu mládeže.

 

V neděli 9. října odpoledne ve 14.30 bude na faře okrsková presbyterní konference. Našimi hosty budou členové staršovstva ze sboru v Trnávce, Přelouči a Chvaleticích. Prosíme presbytery, aby na toto setkání pamatovali a přišli.

 

V neděli 16. října se při bohoslužbách rozloučíme s bratrem farářem Františkem Plecháčkem a jeho rodinou. Po bohoslužbách bude společný oběd.

Br. farář Plecháček je farářem v Pardubicích do 31. října. Kandiduje na místo faráře v Bukovce.

Administrátorkou našeho sboru je od 1. listopadu 2016 ustanovena sestra farářka Anna Lavická z Chrudimi.

 

V nedělí 23. října budeme mít sborový den – je to neděle díkčinění za úrodu s bohoslužbami s vysluhováním večeře Páně. Naším hostem bude synodní senior Daniel Ženatý.

Po bohoslužbách se budou promítat fotografie z prázdninových akcí

Na faře bude společný oběd. Odpoledne bude mít Daniel Ženatý přednášku – Jak vidím svou církev.

 

Vzadu na skle místnosti pro děti jsou papíry – pište se, kdo se budete chtít zúčastnit společných obědů. Prosíme také o donesení pečiva na pohoštění při těchto nedělích.

 

Mladé maminky připravily i letos bazar dětského a těhotenského oblečení, který se bude konat na faře v sobotu 8. října od 9 do 11.30 hodin. Příjem oblečení bude v pátek 7. října. Plakát je na nástěnce.

 

Obdrželi jsme pozvání na výstavu o Jeronýmu Pražském nazvanou Jeroným Pražský – Cesta za světlem, která se koná od 14. 9. – 9. 10. 2016 v Clam-Gallasově paláci, Husova 20, Praha 1 – Staré Město. Plakát je na nástěnce.

Na nástěnce je rozpis služeb na vaření kávy a čaje, přípravy květin, 1. čtení a hlídání dětí na další období, prosíme vás, zapisujte se.

 

PQ pozvání na rukodělný kruh

Ve čtvrtek 6.10. v 19,10 první schůzka rukodělného kruhu po prázdninách. Zváni jsou všichni dospělí bez ohledu na pohlaví. Nejprve budeme vyrábět gratulace pro starší členy sboru, potom na adventní bazar fotoalba. Na poskládané pruhy fotokartonu se nalepí jako obal lepenka, která se polepí nějakým zajímavým papírem- mapou, kterou už neužíváte, notami, zajímavým časopisem. Přijďte. Pokud nemůžete přijít a chcete pomoci, rádi přijmeme papíry na obaly. Děkujeme.

 

Vítáme hosty a zveme hosty i domácí k rozhovoru na faru a farskou zahradu. Dnes nás zvou manželé Srbovi a Junovi na kávu, čaj a americké palačinky s ovocem a javorovým sirupem. . Pokud vám bude chutnat, můžete to ocenit dobrovolným příspěvkem, který bude věnován na potřeby sboru. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tento příspěvek napsal/a dne 02.10.2016 v rubrice Ohlášky.