Ohlášky – 2.10.2011

Čtení: Ko 2,6-11  |  Text: L 17,11-19  |  Písně: 549; 164; 638; 547; 649; 452  |  Kazatel: Daniel Ženatý  |  Sbírka: 2.330,-  |  Účast: 66/5

 

 

Před prázdninami měla pohřeb sestra sestra Růžena Gottwaldová ze Sezemic, která zemřela ve věku nedožitých 98 let. Pohřeb měla v krematoriu. Připomínáme její památku i zde v kostele, vděčně, před Boží tváří, a v obecenství sboru, do kterého patřila.

 

Bohoslužby pro děti i dospělé budeme konat každou 1 neděli v měsíci. Přivádějte do shromáždění děti, vnoučata a pozvěte své známé.

 

Dnešní sbírka je určena na NÁŠ stavební fond, na opravy které konáme.

 

Ve sboru v Dvakačovicích se dnes koná sborový den, pozvánka je na nástěnce.

 

Mládež je celý této víkend na celocírkevním sjezdu mládeže v Jihlavě.

 

Ve čtvrtek:

Biblická hodina pro děti ve čtvrtek ve 14.30; konfirmační cvičení v 15.30 hodin na faře

 

v 15 hodin rovněž ve čtvrtek budou bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka. Sloužit bude br. kazatel Samuel Jindra z Církve bratrské

 

v 17 hodin bude biblická hodina pro dospělé, a v 19.00 rukodělný kruh, prvý po prázdninách, přijďte! Advent a s ním i náš bazar se blíží!

 

Mládež se sejde v pátek v 18 hodin na faře.

 

V sobotu od 19 hodin bude na faře mimořádná schůze staršovstva, která bude zaměřena na problematiku našich sborových budov.

 

Rovněž v sobotu 8. října od 19 hodin – bude Mezinárodní společnost Antonína Dvořáka pořádat v našem kostele koncert maďarských umělců k připomenutí 200. výročí narození Ference Liszta. Plakát je vzadu v kostele, přijďte a pozvěte své známé. Vstupné je dobrovolné.

V rámci oslav bude 22. října v 19.30 hodin provedeno v chrámu sv. Víta Lisztovo Oratorium Kristus. Na odpolední generální zkoušku od 13.00 bude vstup zdarma.

 

Končíme se stavebními opravami na faře a v domě 669. Na příští pondělí 10. října vyhlašujeme velkou brigádu. Jednak abychom dokončili co je třeba, a také abychom nanosili zpět z půdy a sklepa nábytek a vše potřebné. Prosíme, od zítřka za týden, přijďte, každá ruka a každá noha dobrá.

 

V měsíci říjnu se začne každé druhé a čtvrté úterý v měsíci scházet na faře starší generace. V úterý 11. října od 14 hodin bude sestra Jarmila Kafková vyprávět o zájezdu do Izraele. Přijdte, jste zváni.

 

Prosíme, pište se vzadu na nástěnce na služby vaření kávy, 1. čtení a přípravy květin v kostele. Děkujeme.

 

Vítáme v našem shromáždění všechny hosty, mezi nimi i bratra Patrika Vanina, který byl loni o velikonocích pokřtěn v pardubické věznici a stal se tak také členem našeho sboru. Vítáme pěkně na svobodě a přejeme vše dobré.

Všichni jsme zváni na kávu a čaj a rozhovor na farskou zahradu.

 

Co dalšího k oznámení

 

 

Tento příspěvek napsal/a dne 02.10.2011 v rubrice Ohlášky.