Ohlášky 19.2.2017

Čtení: | Text: | Písně: | Kazatel: Hana Ducho | Sbírka: 3 324 ,- Kč  | Účast: 90/10

Vítáme ve shromáždění farářku Hanu Ducho a děkujeme jí za službu při dnešních bohoslužbách. Vítáme také jejího manžela s dětmi. Od sestry farářky máme příslib, že zvažuje službu v našem sboru. Jsme rádi, že přijala naše pozvání na kazatelnu. Staršovstvo a setra farářka se sejdou k rozhovoru po obědě na faře.

Od rodiny Kofroňových jsme obdrželi dar 1000 Kč na potřeby sboru. Děkujeme.

Minulou neděli proběhl na faře závod autodráh – San Faryno a to v kategorii dospělých. Okruh zaplnil celý obývací pokoj v bytě faráře, soutěžilo se o putovní pohár a skutečné žmolky z pneumatik formule 1. Vítězem se stal Pavel Queisner a překvapením byly výkony jediné soutěžící ženy – Zuzky Capouškové, která autodráhu řídila poprvé v životě a obsadila druhé místo!

Tímto také připomínáme, že v neděli 2. dubna na stejném okruhu pojedou svůj závod naše děti, tak je nezapomínejte hlásit. Plakátek visí vzadu na nástěnce.

V týdnu budou tato shromáždění:

ve čtvrtek v 15.30 začínají bohoslužby v Domově pro seniory Na Dubině

v 18.00  biblická hodina s br. far. Doležalem

po biblické hodině v 19.15 se sejdou ke své poradě varhaníci

v neděli 26. února budou bohoslužby v Pardubicích i v Horním Jelení, kázat bude br. far. Jiří Doležal

V květnu o víkendu 6.-8. pořádáme víkendový pobyt v Chotěboři, hlásit se můžete na žlutý papír na skle místnosti pro děti.

I letos pořádáme letní tábor v Horních Dubenkách. Své děti, vnoučata i jejich kamarády můžete hlásit do

19. března.

Poradní odbor pro práci s laiky při synodní radě připravil  seminář  Co by měl vědět každý presbyter. Bude se konat 25. března 2017 od 9.30 hod. v Husově domě v Praze.  Je určen zvláště pro nové členy staršovstev, ale i pro ostatní presbytery. Přihlášky se přijímají do 10. března.

Kurz pro laiky s názvem Evangelická krása se uskuteční od 29. dubna do 5. května 2017 v Janských Lázních. Na tento kurz je možné se přihlásit do 15. dubna.

Plakáty s programem a bližšími informacemi jsou na nástěnce.

Předplatitele Českého bratra a Kostnických jisker prosíme o zaplacení předplatného na letošní rok. Máme k dispozici ještě volná čísla časopisu Český bratr – zájemci o odběr tohoto časopisu se mohou přihlásit u Pavly Queisnerové.

Výzva rukodělného kruhu:

Advent nedávno skončil, ale v Rukodělném kruhu už plánujeme, co vyrobíme a co vám nabídneme v adventu letošním. Chystáme pro vás dárkové tašky z kalendářů.

Rukodělný kruh rád přijme obrázkové nástěnné kalendáře různých formátů.

Kalendáře noste již nyní- buď v neděli do kostela nebo v týdnu ve středu nebo čtvrtek na faru. Děkujeme.

Schůzky Rukodělného kruhu se konají první čtvrtek v měsíci od 19,10 (kromě června a září) na faře po biblické hodině. Zván je každý. S sebou vezměte nůžky a dobrou náladu. 2. března se na vás těšíme!

Tento příspěvek napsal/a dne 20.02.2017 v rubrice Ohlášky.