Ohlášky – 17.7.2016

Čtení: Fp 2,1-4 | Text: Mk 6,30-44 | Písně: 163, 166, 439, 635, 425, 487 | Kazatel: Tomáš Vítek | Sbírka: 1 510,- | Účast: 54/5

Vítáme u nás bratra faráře Tomáše Vítka z hradeckého sboru a děkujeme mu za jeho službu.

Bratr farář Plecháček dnes káže v Hradci.

Včera se v našem kostele konala svatba Jany Strůnové a Josefa Krátkého. Novomanželé přispěli na potřeby sboru částkou 2 000 Kč. Děkujeme!

A v Opavě se včera brali Jan Ženatý a Gabriela Krečmerová.

Ve čtvrtek v 15 hod budou bohoslužby v Domově pro seniory U Kostelíčka. Poslouží bratr farář Ladislav Beneš.

Možná jste si všimli, že na květinovém záhonku před naším kostelem přibyly slunečnice. Přijely sem až z České Lípy, kde je dostaly darem účastnice brigády mládeže, která v pátek skončila. Mládežníci ve sboru v České Lípě odvedli kus práce na faře a farské zahradě – opravovali a natírali plot, kopali svod do kanalizace a mnoho jiného. Zároveň je čekal další pestrý program: vyprávění pozvaných hostů, výlety, koupání.  Děkujeme Michalovi a Věře Brandovým a všem mládežníkům za odvedenou práci.

Děkujeme také všem, kteří jste se přihlásili na nedělní služby o prázdninách. A prosíme, ještě stále je možné se zapisovat na službu 1. čtení.

Sborová kancelář je po dobu prázdnin otevřena vždy ve středu od 9 do 11 hodin.

Pastorační pracovnice Pavla Queisnerová má do 27. července dovolenou.

Evangelické středisko Chotěboř prosí o pomoc. Naléhavě shání na některé prázdninové termíny kuchařku nebo kuchaře a hospodářku. Pokud byste věděli o někom, koho by mohla tahle nabídka zajímat, prosíme, dejte mu vědět. Podrobnější informace jsou na nástěnce.

Jedna speciální nabídka: vzadu v kostele si můžete zakoupit CD Barvy baroka, které obsahuje klenoty barokní hudby. CD nahráli: Hana Medková, Václav Uhlíř a Karel Houdek. Cena 1 ks je 150,- Kč. Obnos vhoďte do krabičky, která je u CD.

Vítáme mezi námi hosty a po skončení bohoslužeb jsme všichni zváni na rozhovor při kávě a čaji na faru a farskou zahradu.

Tento příspěvek napsal/a dne 19.07.2016 v rubrice Ohlášky.