Ohlášky – 17.11.2013

Čtení: Ex 33,1-11  |  Text: Ex 33,12-16  |  Písně: 166, 103, 373, 672, 634, 421, 489  |  Kazatel: František Plecháček  |  Sbírka:2.177,-  |  Účast: 92/6

 

Vítáme mezi námi zástupce synodní rady, bratra Pavla Stolaře, a zástupce seniorátního výboru, br. seniora Miloše Hübnera.

 

Včera se konal konvent našeho seniorátu v Chrudimi. Konvent zvolil novou pastýřskou radu

ve složení: br. Jakub Keller, farář v Horní Čermné, sestra Vlková, s. farářka Dagmar Hrubantová, náhradníci br. farář Dalibor Antalík, br. Blahoslav Tefr z Lozic, s. Jarmila Skálová.

Byli zvoleni rovněž zástupci do seniorátního představenstva Jeronýmovy jednoty, a to: br. Jan Kubíček z Litomyšle a br. Jaromír Drda z Opatovic, náhradníci br. farář Václav Hurt z Litomyšle a br. Jaromír Vyskočil ze Džbánova.

 

Synodní rada vyhlašuje dobrovolnou sbírku na pomoc obyvatelům Filipín, které byly postiženy ničivým tajfunem. Pro tento účel s okamžitou platností uvolnila 200 tisíc Kč z Fondu sociální a charitativní pomoci. V našem sboru se bude vybírat po dvě neděle do domečku vzadu v kostele.

 

Dnes odpoledne – od 13.30 hod – se v Horním Jelení koná výstava starých tisků ke 400. výročí Bible kralické. Bude vystaveno i vzácné vydání Bible kralické z r. 1613, které jsme měli zde v kostele.

Při výstavě bude promítán film Pod ochranou Žerotínů.

 

Od 14.30 hodin se koná ve sboru v  Brandýse nad Orlicí další přednáška z cyklu vzdělávání laiků , a to na téma Modlitba. Přednášet bude sestra farářka Tabita Landová. Máme ještě nějaká volná místa v autě, kdo byste chtěli jet, přihlaste se u bratra Ladislava Beneše.

 

A rovněž dnešní neděli – navečer – od 17ti hodin – budeme na faře promítat film o Přemyslu Pitterovi a Olze Fierzové, kteří spolu se svými spolupracovníky pomáhali po 2. světové válce osiřelým dětem, které prošly koncentračními tábory, i německým dětem z českých internačních táborů.

Všichni jsme zváni, přijďte se na film podívat.

 

Zítra v 18 hodin bude mít přednášku bratr farář Jiří Doležal v rámci cyklu „Pondělních večerů“ v kostele sv. Jana Křtitele na téma: „Boží odpuštění a naše odpouštění“. Všichni jsme zváni. Plakát je vzadu v kostele.

 

V týdnu se budou konat tato shromáždění:

Ve středu od 14 hodin se koná na faře seminář Pečuj doma.

 

Ve 14:30 začíná biblická hodina pro děti.

Ve čtvrtek v 15 hodin budou bohoslužby v Domově pro seniory Na Dubině. Sloužit bude bratr farář Jiří Doležal.

V 18 hod se pak sejdeme k biblické hodině pro dospělé.

V pátek se koná od 14:15 schůzka konfirmandů a v 18 hod se sejde mládež.

V neděli od 19:30 se koná schůzka střední generace.

 

Za 14 dní, 1. prosince bude první adventní neděle. Budeme mít bohoslužby s vysluhováním večeře Páně. Bude také zahájen dobročinný adventní bazar.

Svoje výrobky donášejte do kostela nebo v týdnu do sborové kanceláře.

V loňském roce byl výnos adventního bazaru použit na podporu hospice Citadela ve Valašském Meziříčí (na zakoupení trezoru). Letos chceme z výnosu podpořit denní stacionář Mirea v Nemošicích, který poskytuje služby dospělým lidem s mentálním postižením.

 

Jedna sportovní zpráva: Včera se v Praze konal volejbalový turnaj pod záštitou YMCA. Tým složený z členů našeho sboru vylepšil loňské 2. místo a v dramatickém finále se mu podařilo zvítězit. Pro náš volejbalový tým je to již třetí letošní triumf na turnajích. Gratulujeme!

 

Hradecký sbor nás zve na „Křesťanský bál“, který se bude konat 18. ledna 2014 od 20 hod. v Hradci ve velkém sále Adalbertina. Vstupenky na bál se dají zakoupit do dneška ještě u bratra faráře Brodského, po tomto termínu v knihkupectví U Katedrály na Velkém náměstí. Plakát je vzadu na nástěnce.

 

Prosíme, abyste se psali na služby vaření kávy a čaje a 1. čtení. Děkujeme.

 

Vítáme ve shromáždění všechny hosty a jsme po bohoslužbách zváni na rozhovor při kávě a čaji na faru.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 17.11.2013 v rubrice Ohlášky.