Ohlášky 15.1.2017

Čtení: L 14, 7-14  | Text: 2 Sam 9,1-13  | Písně: 178; 25; 433; 477; 623 | Kazatel: Petr Šilar | Sbírka: 2 215,- Kč  | Účast: 60

Děkujeme Petru Šilarovi z Horní Čermné za jeho službu při dnešních bohoslužbách. Bratr Petr Šilar je senátorem a výpomocným kazatelem v chrudimském seniorátu. Jsme rádi, že přijal naše pozvání na kazatelnu.Ve čtvrtek mělo svoji řádnou schůzi staršovstvo. Zabývali jsme se přípravou výročního sborového shromáždění a sborového dopisu. Na sborovém shromáždění 26. 3. se bude také volit nové staršovstvo.

Informace o hledání faráře –oslovili jsme Davida Šorma, Petra Grendela, Štěpána Hájka a Miroslava Pfanna. Jsou zvoleni na svých sborech na období, které chtějí dodržet, a neuvažují v nejbližší době o změně působiště.

Dále jednáme se dvěma faráři, kteří nám dali určitý příslib. Tyto faráře zveme na bohoslužby a na rozhovor se staršovstvem.

Letos budeme slavit 120 let postavení a posvěcení našeho kostela. K této příležitosti jsme připravili almanach, kalendář a tašku s logem kostela. Čeká nás také výročí 500 let od začátku světové reformace. K těmto výročím chceme připravit několik akcí – koncert, přednášky, sborový den.

V příštím týdnu se budou konat obvyklá shromáždění a dále setkání maminek s dětmi ve středu v 9.30 na faře a ve čtvrtek v 15 hodin budou bohoslužby v DPS u Kostelíčka. Sloužit bude synodní senior Daniel Ženatý.

V sobotu se koná seniorátní ples. Takto zní pozvánka:

„Milé sestry, milí bratři, chtěli bychom vás jako seniorátní odbor mládeže pozvat na mezigenerační ples, který proběhne v sobotu 21. ledna v 19:00 v kulturním domě na Dubině. Letošní téma je „Večerníčkový ples“. K poslechu a tanci bude hrát Tataband a na plese bude již tradičně tombola spolu s frgály a utopenci. Rádi přijmeme vaše dary do tomboly.“

Ola a Anton Kolodčevských z Ukrajiny, ke kterým nás nasměroval o sborovém dni bratr Ženatý, jsou již nastěhováni v bytě po Plecháčkových. Mají uzavřenou nájemní smlouvu na 1 rok. Ola je vnučka sestry Marie Provazníkové. Děkujeme všem, kteří jim pomáháte – materiálně, pomocí i radou.

Dnes naposledy můžete dát do pokladničky dar na vaření polévek pro bezdomovce. Děkujeme.

Kdo má zájem o potvrzení darů za rok 2016, pište se na seznam na nástěnce.

Pište se prosím do služeb – na vaření kávy a čaje po bohoslužbách, 1. čtení, hlídání dětí apod. Děkujeme.

Vítáme ve shromáždění hosty a všichni jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Tento příspěvek napsal/a dne 16.01.2017 v rubrice Ohlášky.