Ohlášky – 12.4.2015

Čtení: 1 Pt 1,3-9  |  Text: J 20,19-29  |  Písně: 549; 47; 347,1.6-8; 350; Svítá 324; 568  |  Kazatel: Daniel Ženatý  |  Sbírka: 2101 Kč  |  Účast:68/8

 

Ve věku 93 let zemřela sestra Marta Kačerová, dlouholetá pracovnice ústředí naší církve. Častokrát bývala s námi v našich shromážděních i zde v Pardubicích. Pohřeb je v sobotu v Praze u Salvátora v 15.00

 

Dnes v 10.45 začínají bohoslužby v Horním Jelení

Farář František Plecháček dnes káže ve sboru v Opatovicích. Příští týden má dovolenou.

 

Sbírka na hlavní dar lásky Jeronýmovy jednoty vynesla 7 736 Kč.

 

Dnes odpoledne v 17 hodin bude zde v kostele koncert. Na varhany hraje Radka Piskačová, na housle Petr Strejc, zpěv Lucie Černá. Vstupné je dobrovolné, přijďte, pozvěte své známé.

 

Bratr farář Doležal bude zítra v pondělí v 18 hod v kostele Jana Křtitele přednášet o církvi.

 

Ve čtvrtek byla schůze staršovstva. Začali jsme promýšlet kroky k realizaci stavebních prací na našich budovách, tak jak je schválilo sborové shromáždění.

Staršovstvo schválilo pronájem bývalé sborové kanceláře v Hronovické ulici na přechodné bydlení Josefu Ženatému – prozatím na dobu od 1. dubna do 31. srpna 2015.

 

V týdnu budou obvyklá shromáždění.

Z nich připomínáme – v úterý v 17 hodin bude biblická hodina v Horním Jelení,

ve čtvrtek v 9.30 setkání maminek s malými dětmi na faře a ve čtvrtek 15 hodin bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka.

 

Příští neděli se koná na faře od 14.30 přednáška teologického vzdělávání pro laiky na téma Vyznání víry v dějinách církve. Přednášet bude Petr Gallus, farář ze Sázavy.

 

Na úterý 21. dubna od 14 hod odpoledne zhruba do 18. hodin vyhlašujeme jarní brigádu na úklid našich prostor – na faře a v kostele. Prosíme, přijďte – jsou potřeba umýt okna, dveře, nábytek apod.

 

Na víkendový sborový pobyt v Chotěboři se přihlásilo zatím 30 účastníků. Ještě dnes je možné se přihlásit a strávit pěkné dny ve společenství, seznámit se, pohovořit si, zasportovat, pobýt v přírodě …

Ti, kdo jsou v penzi mohou požádat o slevu z ceny pobytu.

 

Občanské sdružení horáckého seniorátu bratr KÁLEF pořádá veřejnou sbírku na obnovení impregnace stanů a tee pee v táboře. Náš sbor si už 8 let tábořiště půjčuje a pořádáme tam naše tábory a tak chceme tuto sbírku podpořit. Není nic horšího, než když prší do stanu. Budeme rádi, když své dary odevzdáte do domečku vzadu v kostele- je tam barevný plakát. Děkujeme mockrát. Dary můžete odevzdávat dnes a příští neděli.

 

Vítáme ve shromáždění hosty. Všichni jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

 

Tento příspěvek napsal/a dne 12.04.2015 v rubrice Ohlášky.