Ohlášky – 10.4.2016

Čtení: J 10,11-16  |  Text: Ez 34,1-2.10-23.30-31  |  Písně: 117, 33, 680, 23, 631, 485  |  Kazatel: Ladislav Beneš  |  Sbírka: 2.910  Kč  |  Účast:

 

 Děkujeme bratru faráři Ladislavu Benešovi za jeho službu Slovem.

V 10.45 začínají bohoslužby v Horním Jelení.

 

5. dubna 2016 zemřel emeritní farář naší církve bratr Jan Šimsa, který jako vikář sloužil také v našem sboru. Rozloučení s ním se bude konat v sobotu 16. dubna ve 14 hod v Blahoslavově domě na Lidické 79 v Brně.

Pán Bůh ať potěší zarmoucené pozůstalé.

 

Děkujeme všem účastníkům sobotní brigády. Zúčastnilo se 8 brigádníků. Na faře bylo třeba vystěhovat byt před rekonstrukcí, rozebrat kuchyňskou linku a opravit kazetové dveře. Dále bylo v plánu natažení sítě na hřišti a příprava dvorku na letní provoz. Plánované práce se podařilo udělat.

 

V týdnu budou obvyklá shromáždění. Připomínáme:

– V úterý od 14 hodin – setkání starší generace na faře.

– V 17 hodin biblická hodina v Horním Jelení.

– Ve čtvrtek od 15 hodin bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka. Poslouží bratr synodní senior Daniel Ženatý.

V čtvrtek bude v našem sboru vykonána vizitace. Zástupci seniorátního výboru se zúčastní biblické hodiny a od 19.10 také řádné schůze staršovstva.

Od pátku 15. do neděle 17. dubna se konají Seniorátní dny mládeže ve Dvoře Králové nad Labem, společné pro náš a Královéhradecký seniorát. Páteční schůzka mládeže je proto zrušena.

 

V sobotu 16. dubna je na faře zkouška Seniorátního pěveckého sboru.

 

V neděli 17. dubna od 14.30 bude na faře další přednáška základů teologického vzdělávání na téma – Myšlenka ekumenismu – ČCE v rámci ekumenických vztahů. Přednáší br. Ladislav Beneš – odborný asistent na ETF.

 

Na květnový víkendový pobyt v Chotěboři se dosud přihlásilo 46 účastníků.

Je možné se ještě přihlásit. Program se připravuje, informace o programu i dalších organizačních věcech budou účastníkům včas sděleny.

 

Vyřizujeme pozdravy od sestry Jelínkové, která je v nemocnici, a bratra Šímy, který nyní žije v domově pro seniory ve Smilově ulici.

 

 

Prosíme vás, abyste se zapisovali na služby vaření kávy, na 1. čtení, přípravu květin a hlídání dětí během bohoslužeb.

 

Vítáme ve shromáždění všechny hosty a všichni, hosté i domácí, jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Tento příspěvek napsal/a dne 10.04.2016 v rubrice Ohlášky.