Ohlášky 10. 2. 2019

Čtení: Žalm 8 Sbírka:  
Text: Žalm 34, 15b Účast:  
Písně: 429; 642; 500; 176; 672; 660 VP:  
Kazatel: Petr Brodský    

Vítáme v našem sboru br. faráře Petra Brodského a děkujeme mu za jeho službu při bohoslužbách. Bratr farář odjíždí i na bohoslužby do Horního Jelení.

Sbírka z minulé neděle určená na SF našeho sboru činila 2.995,- děkujeme.

Minulou neděli byla hostem při bohoslužbách paní Marie Provazníková z ukrajinské Veselinivky. Při kávě po bohoslužbách pronesla krátký pozdrav a poděkovala našemu sboru za dlouholeté finanční příspěvky jejím vnoučatům Dáše a Maximovi. Všichni jsou za naši pomoc vděční.

V týdnu nás čekají kromě obvyklých tato setkání:

V úterý ve 14 hodin setkání starší generace – pokračování ve vyprávění o životě Jana Karafiáta a v 18 hodin biblická hodina v Horním Jelení

Ve středu v 18 hodin řádná schůze staršovstva, při které proběhne volba nového kurátora/kurátorky

Ve čtvrtek

– v 15 hodin bohoslužby v DPS u Kostelíčka

– v 18 hodin biblická hodina, vede Hana Ducho

Zájemci o vystavení potvrzení darů církvi za rok 2018 pište se vzadu na nástěnce na papír. Kdo jste se zapsali minulý týden, můžete si potvrzení vyzvednout u Pavly Queisnerové.

U PQ  uhraďte předplatné na r. 2019 za Českého bratra a Kostnické jikry.

Ještě další oznámení:

 Od  17. do 28. února bude v kostele probíhat výstava Bůh miluje cizince, pojednávající o uprchlících, migrantech a azylantech v Bibli. Jak se dívají křesťané na cizince, solidaritu či pohostinnost? Máme cizince vítat, nebo tolerovat? Hostit je, nebo jim jen pomoci přežít?  Výstava bude zahájena v neděli 17. února po bohoslužbách v 10 hodin přednáškou s rozhovorem o zkušenostech z práce s cizinci na Pardubicku. Pozvánku jsme poslali do Radničního zpravodaje, do škol, ostatním církvím, do krajské knihovny, do Infocentra, na magistrát…

Otevřeno bude pondělí, středa a pátek od 10 do 12 a od 16 do 18 hodin.
Sháníme dozor v kostele na dopolední hodiny- od 10-12 hodin, na odpoledne jsme muže již sehnali.  Kdo byste mohl v těchto dnech pomoci, přihlaste se u Pavly Queisnerové.

Srdečně Vás zveme k ekumenickému setkání při zpěvu písní z Taizé a modlitbách, které se bude konat pravidelně každé třetí úterý v měsíci v 19.00 hodin v evangelickém kostele. Budeme rádi, když se zapojíte nejen zpěvem, modlitbami, ale i hrou na různé hudební nástroje. První setkání se uskuteční 19. února 2019.

PP má dovolenou od 13. do 15. února.  Služba v kanceláři je zajištěna.

Všichni, domácí i hosté, jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Chce někdo ohlášky doplnit?

Vzpomínka na Luďka Rejchrta, který zemřel ve věku 80 let. – Přečte Petr Brodský

Tento příspěvek napsal/a dne 10.02.2019 v rubrice Ohlášky.