Modlitba 23. týden 2014

DSC_4407Farář František Plecháček

Hospodine, náš nebeský Otče, chválíme tě za to, že ses z lásky rozhodl být Bohem, který jde světem s námi a je tu pro nás. Proto jsi poslal svého Syna Ježíše, aby nám ukázal, jak moc ti na nás záleží. A také na čem záleží v životě, co je opravdu dobré a důležité a co je jen přítěží, která život kazí a ohrožuje. Děkujeme ti, že se o nás věrně staráš a hlásíš se k nám i v okamžicích, kdy se my k tobě nehlásíme, kdy na tebe zapomínáme a hledíme si jen svých věcí.

Náš Bože, vyznáváme, že s naší láskou a ochotou být tady pro tebe a pro druhé lidi je to často všelijaké, jenom ne dobré. Pokušení zašít se do svých pokojíčků ke svým knihám a počítačům a dělat, že se venku nic neděje, pokušení proplouvat životem co možná nejpohodlněji je veliké – a my nejednou neodoláme. Prosíme tě, odpusť nám.

Prosíme tě, promluv k nám a probuď v nás nejenom chuť o věcech přemýšlet, ale probuď také naše svědomí, abychom dokázali vnímat potřeby a trápení našich bližních. Ať v následování Ježíše můžeme na každý den novými způsoby poznávat tvé milosrdenství. Ať smíme lidi kolem nás poznávat a přijímat jako ty, pro které také platí tvá láska a milost. Amen.

Tento příspěvek napsal/a dne 02.06.2014 v rubrice Modlitba na tento týden.