Modlitba 22. týden 2013

Farář František Plecháček

bohoslužby 12.5.2012 034Děkujeme ti, náš nebeský Otče, že nás ani po Kristově vzkříšení a nanebevstoupení neponechávášbez pomoci. Chceme si dnes připomínat, že bez daru tvého svatého Ducha by nebylo církve, nikdo by nevěřil v Ježíše Krista, ani my bychom tu teď spolu nebyli. Děkujeme ti, že jsi svou milostivou mocí vstoupil do našich životů a ujal ses nás.

Pane Ježíši Kriste, i když si snad nepřipadáme jako sirotci, někdy na nás doléhá samota a stesk. Někdy býváme naplněni spíš neklidem a úzkostí než pokojem. O své zapomnětlivosti, zvláště co se týká tvých přikázání, ti také nemusíme dlouze vyprávět. Vždyť ty nás znáš lépe než my sami sebe. Přicházíme k tobě s nadějí, že ty máš lék na náš neklid i zapomnětlivost. Přicházíme k tobě s důvěrou, že nám ve svém evangeliu a u svého stolu opět připomeneš a dopřeješ zakusit, jak moc nás máš rád.

Duchu svatý, přijď k nám a buď nám pomocí, útěchou a posilou. Prosíme, uváděj nás do tajemství Kristova díla pro nás. Ať se nám z tvé milosti Ježíšova slova stávají uzdravující mocí, vždy novým povzbuzením, inspirací i posláním. Amen.

Tento příspěvek napsal/a dne 27.05.2013 v rubrice Modlitba na tento týden.