Modlitba 18. týden 2013

dsc_0458Farář Daniel Ženatý

Bože uč nás vidět to, co děláš na tomto světě. Abychom si toho všímali. Ať to s námi pohne tak, že budeme zpívat tobě ke cti a chvále rádi a z celého srdce.

Pane Ježíši Kriste, odpusť nám, pokud čekáme, až to tady na zemi bude lepší, a život nám utíká jako voda mezi prsty.

Prosíme za všechny, kdo jsou na tom podobně, jako byl Izaiáš a obyvatelé Judska. Strach z toho co přijde, úzkost z příštího dne, bezradnost jak se chovat vůči hulvátství a agresi.

Taky se nám motají v hlavě myšlenky, jak souvisí naše nevěra a naše pýcha s tím, co se na nás lepí, nedává nám svobodně dýchat, kazí to, co je dobré. Trochu s námi zatřes, abychom slova o lásce a odpuštění slyšeli pořádně a nebáli se jich.

Můžeme zpívat, když je nám zle. Možná nedáme dohromady všechny sloky, ale půjde to z našeho hrdla a z našeho srdce, a bude to volání k tobě a zpívání o tobě. Dej ať zpěv přináší potěšení a naději těm, kdo jakkoli strádají.

Prosíme za učitele hudby a zpěvu, za naše varhaníky, za ty kdo hrají na kytary, housle, hoboj, tahací harmoniku a další. Za ty kdo vedou pěvecké sbory, za ty kdo dokážou stvořit píseň, za ty kdo připravují náš nový evangelický zpěvník.

Prosíme za nemocné, strádající, za ty kdo jsou v nemocnicích, léčebnách, ústavech. Prosíme za ty, kdo o ně pečují i za ty kdo jsou jim nablízku.

Prosíme za ty, kterým zemřeli jejich blízcí a milí, potěšuj je. Amen

Tento příspěvek napsal/a dne 30.04.2013 v rubrice Modlitba na tento týden.