Modlitba 12. týden 2013

Zenaty s tulipanyFarář Daniel Ženatý

Kriste, přicházíš k nám, nacházíš nás, ať jsme středem zájmu, nebo se trápíme v zapomenutém pokoji nějakého ústavu. Prosíme, ať se to stává potěšením všem, kdo touží po životě a naději.

Veď nás tak, aby množství toho co děláme, nezakrylo to podstatné. Abychom tebe a důvěru v tebe nezarovnali zbytečnostmi. Dotýkej se nás, abychom poznávali i ve chvíli, kdy děláme úplně obyčejné věci, že to je zázrak, že to tak je, že jsi s námi, a bez tebe by to bylo jinak.

Zbavuj nás touhy nad někým vítězit. Taková touha asi není nic, co by ti imponovalo. A naopak dávej nám odvahu bránit svobodu a důstojný život. Je to tvůj dar. Smíme jej chránit a o něj bojovat. A tak prosíme za všechny, kdo za svou svobodu bojují. Ať jednotlivě, v rodině či zaměstnání, nebo za svobodu své země.

Prosíme a přimlouváme se za ty, kdo mají strach o své milé. Za ty, kdo bojují se svou nemocí, a vděčně přijímají každý nový den. Prosíme za ty, kdo jsou ponižováni. Ženy, děti, mentálně nemocní, staří, cizinci, lidé se špatnou minulostí.

Prosíme, povzbuzuj nás i všechny kolem nás, abychom dokázali odmítnout to, co skrytě vede k nesnášenlivosti, abychom odmítli vše, co obdivuje násilí a průměrnost.

Prosíme za své rodiny, rodiče, sourozence, děti, vnuky. Prosíme i za sebe, stůj při nás. Amen

Tento příspěvek napsal/a dne 19.03.2013 v rubrice Modlitba na tento týden.