Ohlášky – 26.4.2015

Čtení: J 15,1-8  |  Text: J 15,4-5  |  Písně: 118, 178, 681, 248, 176, 378  |  Kazatel: František Plecháček  |  Sbírka: 3.655,-  |  Účast:93/8

 

V 10.45 začínají bohoslužby v Horním Jelení.

Dnes v 19.30 se na faře koná schůzka střední generace.

 

Včera se zde konalo pohřební rozloučení s Lenkou Svítkovou z Ostřešan, která zemřela ve věku 46 let. Je to maminka našeho konfirmanda Adama Svítka.

Pán Bůh ať potěší a posílí všechny zarmoucené.

 

Bratr farář Daniel Ženatý je tento víkend na setkání synodní rady se zástupci seniorátních výborů v Herlíkovicích.

 

Sbírka pro občanské sdružení Bratr Kálef na obnovení impregnace stanů v táboře Křídla vynesla 2 380 Kč. Děkujeme.

 

Děkujeme těm, kdo se zúčastnili brigády na úklid prostor na faře a v kostele. Je potřeba ještě umýt některé dveře na faře. Kdo byste chtěli pomoci, ohlaste se u Pavla Q (?)

 

V týdnu budou obvyklá shromáždění. Připomínáme, že v úterý od 14 hodin se koná odpolední biblická hodina.Ve čtvrtek v 15.00 budou bohoslužby v Domově pro seniory u Kostelíčka. Protože na pátek připadl svátek, schůzka mládeže se nekoná.

 

V pátek 1.5. od 9.00 bude brigáda na faře – chystá se nová houpačka na zahradě.

 

Příští neděli 3. května nás čekají bohoslužby pro malé i velké. Člen synodní rady Pavel Stolař bude předávat Medaili vděčnosti sestře Boženě Jelínkové za její dlouholetou obětavou službu pro církev v křesťanské službě. Sestra Jelínková byla po mnoho let hlavní kuchařkou v Horském domově naší církve v Herlíkovicích, starala se o výborné stravování rekreantů i brigádníků a byla zakladatelkou a organizátorkou pobytů pro seniory Chrudimského seniorátu v Chotěboři, kde také 20 let pro účastníky vařila. Svým obdarováním sloužila i ve sboru a v seniorátě.

 

Od čtvrtka 14. do neděle 17. května 2015 se bude v Praze konat 1. zasedání 34. synodu naší církve.

 

Prosíme přihlášené účastníky autobusového zájezdu do Litomyšle, aby zaplatili zálohu ve výši 200 Kč za dospělého a 100 Kč za dítě. Peníze bude přijímat s. Kabelová zde u přední lavice.

Máme vyřídit pozdravy od sestry Herclíkové- do 23.5. je v lázních .

 

Je možné se přihlásit do Obecního domu v Praze na slavnostní večer k výročí mistra Jana Husa, 6. července. Napište své jméno na list papíru vzadu na skle.

 

Vítáme ve shromáždění hosty. Všichni jsme zváni na faru na rozhovor při kávě a čaji.

Tento příspěvek napsal/a dne 26.04.2015 v rubrice Ohlášky.